Berani podruhé. Potvrdí Znojmo předchozí výhru?

PO 15. 8. 2016
V rámci posledního přípravného utkání před vypuknutím Ligy mistrů zavítají svěřenci Jiřího Režnara na půdu extraligového Zlína, se kterým poměřili své síly ve čtvrtek. Před domácím publikem nedovolili svému soupeři ani jednou skórovat a vyhráli 2:0. Odvetné střetnutí je na programu v úterý od 18 hodin.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024
Martin Podešva se představí proti bývalému týmu ve svém novém působišti

V prvním vzájemném zápase letošní sezóny dostali tři klíčoví hráči Zlína volno. I tak ale odjeli hokejisté z města, jenž leží na pomezí Valašska, Slovácka a Hané, na jižní Moravu s cílem zvítězit. To však domácí mužstvo, ve kterém nastoupil i bývalý zlínský obránce Dalibor Řezníček, nedovolilo.

"Zápas jsme neodehráli dobře. Soupeř nás přebruslil, přestřílel a měl víc šancí. Byli jsme více zavaření, oni naopak byli čerstvější. Od začátku byli lepší, zatímco my jsme se nedostali vůbec do tempa. Znojmo zaslouženě vyhrálo," složil poklonu zlínský Antonín Honejsek.

Lidé často diskutují o kvalitě EBEL a porovnávají ji s extraligou. Extraligoví fanoušci pochopitelně vyzdvihují svoji soutěž, zatímco znojemští tu svoji. Věčné téma, které pravděpodobně nikdy nikdo nerozlouskne, ale není v přípravných zápasech podstatné. Obě ligy mají svoji kvalitu, není proto důležité si něco dokazovat, ale připravit se důkladně na sezónu.

Pokud budou všichni hráči zdraví, lze předpokládat, že v úterý nastoupí oba týmy v plné sestavě. Orli se chtějí rozehrát na příští týden, kdy je čeká německý Red Bull Mnichov, ševci naopak budou chtít před vlastním publikem oplatit jedinému českému mužstvu působícími v mezinárodní lize předchozí porážku.

"Chceme, aby se teď zapojili všichni do hry. Někteří odpočívají, ale měli jsme i nějaké drobné zdravotní problémy. Do pondělí by ti kluci měli být fit. Z toho důvodu se do hry dostanou všichni hráči. Je to poslední zápas a my se budeme chtít připravit, abychom začali Ligu mistrů tak, jak chceme," prozradil asistent znojemského trenéra Jiří Žůrek.

Sestavy z posledních zápasů

Schwarz – Lattner, McMonagle, Řezníček, Kadeřávek, Šulák, Biro, Lakos – Pucher, Vodný, Špaček – Bartoš, Hughesman, Číp – Wronka, Bruijsten, Beroun – Šeda, Novák, Györi.
Štůrala – Kotvan, Marušák, Bořuta, Matějíček, Blaťák, Holomek – Veselý, Vlach, Honejsek – Kubiš, Podešva, Ondráček – Gago, Hrazdíra, Okál – Říčka, Karafiát, Šťastný.