Orli Znojmo Orli Znojmo

Beroun pomohl remíze

Beroun pomohl remíze

Z n o j m o - Z utkání s Bílými Tygry, které skončilo zaslouženou remízou, měli smíšené pocity nejen diváci, ale také trenéři i hráči znojemského týmu. Snad jediní dva aktéři tohoto klání měli při hodnocení zápasu úsměv na rtech. Byli to oba střelci znojemských branek. Jiří Beroun si dnes, kromě úspěšného zásahu, připsal i asistenci u Havířova gólu a taky si pochvaloval šanci hrát ve znojemské elitní útočné řadě.
Trochu překvapivě nasadili znojemští trenéři do třetí třetiny v první pětce místo Baruse mladého dravého útočníka. „Čekali jsme od něho oživení a vyplatilo se nám to,“ svěřil se po zápase trenér Milan Kastner. Od první chvíle, kdy zasáhl do hry, sršel Beroun aktivitou a energií. Už v prvních vteřinách třetiny se dostal do dobré šance, ale tísněn neskóroval. Na svoji trefu do Svobodovy brány vzpomíná: „Peter nám to pěkně předložil, Marek objel jednoho hráče, podal mi to a já už jsem měl jedinou starost netrefit brankáře.“ Jak se mu hraje, když zasáhne do hry až v pooslední dvacetiminutovce? Nedělá mu problém být připraven nastoupit do hry kdykoliv v průběhu zápasu? “Naskočit do poslední třetiny? Už jsem trochu zvyklej. Nastupoval jsem tak před časem i v Třebíči. Je pravda, že je člověk trochu zataženej, rychleji ztuhne a musí se do toho dostat rychlým střídáním.“

Riziko možného zranění, které ho nerozhýbaného postihlo letos v Pardubicích, v duchu kompenzuje možností zahrát si s nejlepšími hráči Orlů. „Pucher s Uramem jsou suproví hráči. Tam stačí, když si člověk najíždí, nemusí se ani dívat a dostane puk přesně na hůl. Opravdu stačí být v pohybu a dívat se,“ vzdává hold zkušenějším spoluhráčům Beroun.

Střelec prvního znojemského gólu David Havíř hodnotí zápas obšírněji. „Před zápasem jsme si říkali, že budeme na Oldu hodně střílet, protože chodí vždycky do rozkleku a kolem něho zůstávají puky, že to dorazíme, ale neměli jsme to štěstí, aby se to k nám odrazilo,“ lituje nevyužitých šancí a jedním dechem dodává: „Hrozně těžkej zápas. Vyloženě bylo vidět, jak jsme se dvě třetiny trápili. Vůbec jsme se nemohli dostat do zápasu, měli jsme hodně přesilovek a ani v těch se nám nedařilo. Ani divákům se to nelíbilo a pískali na nás. Třetí třetina už byla z naší strany trochu lepší, ale nakonec jsme vydřené vedení neudrželi. Byl to určitě vyrovnaný zápas a oba týmy si váží bodu.“ Úpornou, ale účinnou hru Liberce vidí hlavně v jeho postavení v tabulce: „Liberec hraje každý zápas o play – off i o záchranu a podle toho to taky vypadalo. Podřídili všechno obranné hře, dobře napadali a my jsme se s tím nemohli vyrovnat.“ Liberecká defenzíva byla opravdu nepříjemná. Těžko si střelecké pozice vytvářeli nejen útočníci, ale mnoho střel obránců od modré stihli zablokovat i obětaví útočníci Bílých Tygrů. Po jedné takové střele padla i první znojemská branka. „Paradoxně ten můj gól padl po mé chybě, kdy jsem neudržel puk a oni vyhodili. Pak jsme to zavezli do třetiny, oni se trochu rozhodili a Marek mě viděl, jak tam najíždím, poslal mi to a mně se to podařilo trefit Oldovi k tyčce,“ popisuje svůj třetí letošní gól Havíř.

Související články

Reportáž
út 2. 12. 2003

Dělba bodů mezi Orly a Tygry

Fotoreportáž
út 2. 12. 2003

Fotografie z utkání proti Liberci