Brankářský post je kompletní. Čtvrtou sezónu u Orlů přidá Dominik Groh

Aktuální zprávy
ÚT 28. 6. 2022
Znojemský klub pokračuje ve výstavbě kádru pro novou sezónu a hlásí další podpis. U Orlů bude i v nadcházejícím ročníku nastupovat gólman Dominik Groh, který tak na jihu Moravy přidá čtvrtý rok a vytvoří tak duo s talentovaným brankářem Matějem Žajdlíkem.

„Dominikovi jsme hned po skončení sezony nabízeli prodloužení angažmá, on to chtěl zkusit ve vyšší soutěži, což jsme akceptovali. Při současné situaci na hráčském trhu, kdy se vrací hráči z Ruska, jsme se ale nyní k jednání vrátili a uzavřeli spolu roční kontrakt. Počítáme, že spolu s Matějem Žajdlíkem vytvoří kvalitní brankařskou dvojici, s kterou půjdeme do sezony,“ uvedl prezident klubu Pavel Ohera.

Čtyřiadvacetiletý Groh je u fanoušků Znojma velmi oblíbený, jeho pozápasové děkovačky baví. S orlem na hrudi dosud odchytal v rámci ICEHL a epizody ve 2. lize 39 zápasů.

„Je to kluk, který si ve Znojmě zařídil bydlení, má tu nějaké vazby. Dívali jsme se na více brankářů, ale rozhodli se, že on si tu šanci zaslouží. Myslím, že s Matějem budou vyrovnaná dvojice a můžou se spolu porvat o to, kdo bude jedničkou,“ přidal hlavní trenér Jiří Beroun.

Groh má s 2. ligou zkušenosti již z působení v Moravských Budějovicích, které v play-off 2019 dotáhl senzačně až do finále. Na svém kontě má pak i extraligové starty za Mladou Boleslav, vypomáhal v prvoligovém Prostějově, Ústí nad Labem a Havířově.

STATISTIKY DOMINIKA GROHA