Budeme pokračovat tak, jak jsme skončili proti Bolzanu, říká Jiří Režnar

Rozhovory
NE 22. 12. 2013
S Dornbirnem si jeho svěřenci neporadili, na Bolzano nestačili jen o píď. Jiří Režnar přesto nemůže být s výkonem svého mužstva nespokojen. „Těžko můžu hráčům vytknout laxnost, v obraně i útoku se oproti pátku zlepšili o několik úrovní," řekl po zápase trenér.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Jak byste zhodnotil zápas s Bolzanem?
Musím říct, že v naší hře to byl markantní rozdíl oproti Dornbirnu. Těžko můžu hráčům vytknout laxnost, v obraně i útoku se oproti pátku zlepšili o několik úrovní. Naneštěstí nám tam nepadly žádné góly. Soupeř byl kvalitní a je škoda, že jsme nedali více gólů. Mohli jsme vyhrát, je to už třetí zápas ze čtyř, které jsme prohráli, ale každá vítězná série jednou končí. Musíme se připravit na čtvrtek a měli bychom pokračovat přesně tak, jak jsme proti Bolzanu skončili.

Dva vánoční zápasy doma bez bodu, je to pro vás těžké?

Orlí přesilovky

Znojmo v 35 odehraných utkáních vstřelilo 36 branek v početní výhodě, úspěšnost využití přesilovek má 22,78%. Lépe jsou na tom v EBEL jen Villach, Dornbirn a Salzburg.

Ne, to je prostě hokej. Nepřijely sem hrát Rosice, nepřijel Žďár nad Sázavou. Ukázaly se tu kvalitní mančafty, se kterým se nehraje nejlépe. Říkám to pořád, že lidi, co si myslí, že budeme automaticky první nebo druzí, jsou buď blázni anebo v životě viděli hokej pouze na internetu. Ať se podívají na internetu na statistiky, když jsme na přesilovky čtvrtí nejlepší v lize a na oslabení dokonce třetí... Samozřejmě není možné, aby z každé přesilovky padl gól.

Orlí oslabení

Znojmo odehrálo v oslabení už více jak 4 hodiny a 47 minut hracího času a inkasovalo 28x. Úspěšnost ubránění početních nevýhod 82,39% je třetí nejlepší v EBEL, hned za Vídní a Grazem.

Když slyším takové řeči, tak jsem akorát naštvaný, protože týmy v lize mají buď dobrá oslabení a horší přesilovky, nebo naopak. My máme obojí na velice dobré úrovni. V těchto statistikách jsme v první čtyřce v lize a pořád se to někomu nelíbí. Jestli v takové situaci dokáže ještě někdo remcat, tak je asi přemlsaný. Máme dobrý kádr, například Honza Lattner a Adam Havlík jsou už špičkoví hráči. Říkám to v kabině, říkám to pořád. Když jsem před sezonou tvrdil, že budeme hrát šest bodů za prvním, tak by mi nikdo nevěřil. A teď jsou ještě lidi naštvaní, že nejsme první. Samozřejmě, zase budeme chtít doma vyhrát, budeme se na to tvrdě připravovat. A ať se lidi zeptají trenérů ostatních týmů. Když hrajeme doma, tak z nás mají respekt. A přitom to jsou naprosto odlišné týmy, jiné rozpočty a jiní hráči.

Jak jsou na tom zranění hráči?
Michael Kolarz podstoupí ještě nějaká vyšetření, má problémy s vystřelováním bolesti do nervů. Ondra Fiala už v pondělí půjde na led, takže by snad měl být na čtvrtek připraven. S Patrikem Novákem asi ještě počítat nemůžeme. Máme teď trochu problém s obránci, když jdou dva naši na trestnou, tak nemám poslat koho na led. A Petr Beránek má pravděpodobně otřes mozku, takže tam je to tak přibližně na dva až tři týdny.

Jaký je podle vás recept na zvýšení střelecké produktivity?
Musíme víc střílet. Když už střílíme, tak si musíme najít lépe prostor, více se tlačit od brány. Když pak soupeř hraje hodně do obrany a uzamkne se ve vlastní třetině, tak nemůžeme dostat puk k bráně, natož do ní.

Richard Jarůšek propadl až do čtvrtého útoku, čím to?
Všichni viděli, že jsme proti Bolzanu hráli dobře. Proto nechci hodnotit jednotlivce. Ale je vidět, že se Richard letos trápí. Putuje sestavou, nemůžu pro něj najít vhodné místo. Je to typ hráče, který umí dávat góly, ale nedává je. Navíc propadá v obraně. Jak říkám, putuje sestavou a může se stát, že až se všichni hráči uzdraví, tak se nevejde do sestavy.

Oproti Dornbirnu jste přeházel sestavu, prospělo to?
S příchodem Honzy Lattnera zpět na led jeho formace naprosto ožila, i když tam Milan Procházka taky hrál dobře. Navíc Peťo Pucher taky začal víc bruslit, takže tam to šlape naprosto skvěle. Naneštěstí Lukáš Finsterle je obrovský bojovník, ale není to gólový hráč.