Do Znojma přijíždí vicemistr z Klagenfurtu

SO 29. 10. 2011
<em>Znojmo</em> - Další porce hokejové zábavy míří do ochozů znojemské arény. Po pátečním smolném duelu se třetí Lublaní čeká na Orly tabulkově ještě lépe postavený tým – momentálně druhý Klagenfurt. Dokáží Jihomoravané zapomenout na třízápasovou sérii proher? Zvednou hlavu proti soupeři z nejtěžších? Souboj na zimním stadionu ve Znojmě startuje od 17:30 hodin.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Představení soupeře

Dvojnásobný vítěz Erste Bank Eishockey ligy a loňský finalista EC Klagenfurter AC naplňuje i v právě probíhající sezóně roli spolufavorita soutěže. Průběžné druhé místo, nejnižší počet inkasovaných branek a druhý nejvyšší počet gólů vstřelených je pozdravem, které mužstvo z jihozápadu Rakouska posílá svým soupeřům.

Podíváme-li se na poslední čtyři kola v podání KAC, nalezneme malé zaškobrtnutí v Lublani, kde Klagenfurtští podlehli vysokým rozdílem 6:0. V ostatních třech zápasech již byli Rakušané stoprocentní, po domácích výhrách se Salzburgem a Villachem si v minulém kole vyšlápli i na Graz, který udolali 5:4.

Trenérské duo Emanuel Viveiros a Gerald Ressmann našlo při dlouhodobém zranění gólmana Andyho Chiodo více než kvalitní náhradu. Mladý René Swette, který odchytal všechny zápasy svého týmu, drží výborné statistiky a momentálně jej nalezneme mezi pěti nejlepšími brankáři ligy. Poměrně paradoxně je nejproduktivnějším hráčem Klagenfurtu obránce Kirk Furey, ještě zajímavější je fakt, že Furey nemá ve svých statistikách žádný gól, ale hned 15 asistencí. Druhým nejproduktivnějším bekem je Gregor Hager (4 + 7).

Útočným řadám vévodí v produktivitě dva subtilní, jen stosedmdesátři centimetrů měřící forvardi Tyler Scofield (8 + 5) a Thomas Koch (4 + 9). Další dva útočníci Tyler Spurgeon a David Schuller jsou momentálně ve stavu zraněných, do utkání ve Znojmě nezasáhnou.

Obě mužstva se v letošním ročníku utkala již jednou na ledě Klagenfurtu. Znojmo, jehož bránu strážil Lukáš Sáblík, inkasovalo během šesti minut úvodní periody tři góly, další dvě branky dokázali domácí vsítit v závěru druhého dějství. V poslední třetině vystřelil čestný úspěch Orlů Jan Šeda a upravil konečné skóre na 5:1. Právě toto utkání bylo posledním, které na znojemské střídačce odšéfoval Karel Soudek.

Z kabiny Orlů

Čtyři za sebou jdoucí vítězství pod novým trenérem Martinem Stloukalem vystřídaly tři prohry v řadě. Ta poslední se odehrála na znojemském zimním stadionu v pátek, kdy Orli přivítali třetí Lublaň. Zpočátku aktivnější Znojmo tlačilo svého soupeře ke zdi, ale výtečný Lamoureux ve slovinské bráně se stal hrdinou utkání, nepustil za svá záda žádnou ze střel domácích, a když poté ve druhé třetině vstřelil jedinou branku zápasu Cetek, odvezli si Lublaňští oba dva body.

Jan Lattner se po nepříjemném zranění vrátil do sestavy Znojma

Přestože Orli nedokázali skórovat, což se jim přihodilo poprvé v sezóně, nelze jim upřít velkou snahu, která však narážela na dobře organizovanou defenzivu Lublaně. Páteční zápas však přinesl i dvě dobré zprávy, do sestavy se vrátili uzdravení Lubomír Vosátko a Jan Lattner, slibný výkon v bráně navíc podal Ondřej Kacetl.

O brankářské jedničce pro zápas s Klagenfurtem zatím jasno není, trenéři se budou rozhodovat mezi dvojicí Kacetl - Landsman, do hry ale s největší pravděpodobností nezasáhne nemocný útočník Martin Podešva. Znojemským statistikám nadále kraluje Petr Kanko (3 + 7), o pozici nejlepšího střelce týmu se dělí zadák Martin Pláněk (5 + 2) a Jan Šeda (5 + 4), jenž je s pěti plusovými body rovněž nejúspěšnější v bodování+/-.

Rozhodčí zápasu

Hlavní: Robert Falkner, Roland Kellner
Čároví: Kristian Kasper, Stefan Siegel (všichni AUT)

Sestavy z posledního utkání

ORLI ZNOJMO: Kacetl - Stehlík, Škadra, Hájek, Štach, Vosátko, Pláněk, Bořuta - Lattner, Šeda, Kanko - Říha, Pucher, Havlík - Jarůšek, Bartoš, Komínek - Staněk, Haman, Beroun.

EC-KAC: Swette – Furey, Kirisits, Reichel, Siklenka, Ratz, Isopp, Holzer – Lammers, Koch, Scofield – Geier, Herburger, Geier – Hager, Kalt, Brandner – Schellander, Hundertpfund, Pirmann.

Další zápasy 17. kola

EC Red Bull Salzburg - LIWEST Black Wings Linz