Hokej je zpět! Orli vyzvou ve dvou dnech českého mistra i německého vicemistra

ČT 6. 8. 2015
Do prvního zápasu nové sezóny zbývají již jen hodiny. V pátek dopoledne vyrazí Orli na dvoudenní trip do Litvínova a německého Ingolstadtu.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Po čtrnácti dnech tréninků na ledě okusí znojemští hokejisté první soupeře v přípravě na novou sezónu. A nebudou to jen tak ledajací soci. Hned na úvod budou čelit úřadujícímu mistru české extraligy a o den později se střetnou s Ingolstadtem, finalistou německé DEL.

"Hrajeme s výbornými soupeři. Musíme podat stoprocentní výkon a uvidíme, jak to bude vypadat. Věříme, že nás tyhle zápasy dobře prověří," říká trenér Jiří Režnar. On a jeho asistenti mají v plánu vidět během následujících čtyř duelů na ledě všechny hráče z kádru. "Někteří zůstanou doma a nepojedou s námi, stejně jako příští týden, kdy se chystáme do Švýcarska."

Na první trip tak neodcestují například obránci Martin Bača a Ondřej Šťáva či útočníci Jiří Beroun, Ondřej Fiala, Colton Yellow Horn a Jindřich Abdul, který se účastní reprezentačního turnaje hráčů do dvaceti let v Kanadě.

HC Verva Litvínov

Znojemský gólman Patrik Nechvátal se postaví proti klubu, kde pět let působil

Ač má hokej v Litvínově sedmdesátiletou tradici a v české extralize působí od samého začátku, sáhli si Severočeši na zlato teprve loni. Družina hnaná Martinem Ručinským, Jiřím Šlégrem, Jakubem Petružálkem či Pavlem Francouzem porazila v sedmém finálovém zápase Třinec.

Přes léto však všechny tyto čtyři zmiňované ikony ledovou plochu opustily, ať už z důvodu ukončení kariéry či hledání nového angažmá. Olympijský vítěz z Nagana Jiří Šlégr se stal asistentem hlavního trenéra Radima Rulíka, jenž působil v sezóně 2008/2009 i na lavičce extraligového Znojma. Druhým asistentem Vervy je Ondřej Weissmann.

Severočeši jsou na ledě o necelý týden déle než Znojmo, ovšem v pátek to pro ně bude taktéž zápasová premiéra. Duel startuje v 17:00 hodin. Loňské měření sil skončilo výsledkem 4:1 pro Litvínov.

» Aktuální soupiska Litvínova

ERC Ingolstadt

Útočník Brian Lebler oblékal v posledních čtyřech letech dres Linze v EBEL

ERC Ingolstadt je přední německý klub působící v DEL lize. I on se v loňské sezóně probojoval do finále nejvyšší tuzemské soutěže, avšak na titul nedosáhl. Prohrál 2:4 na zápasy s Mannheimem a zlato z předchozího ročníku neobhájil. Hlavní kouč Emanuel Viveiros, jenž může být znojemským fanouškům znám například ze svého dlouholetého působení na lavičce Klagenfurtu, se rozhodl obměnit kádr ve velkém.

Na soupisce nalezneme i tři české zástupce: Tomáše Kubalíka, Patra Tatíčka či Martina Davídka (8 startů za Znojmo v sezóně 2008/2009). Gólman Timo Pielmeier reprezentoval letos Německo na mistrovství světa v Praze. Stejně jako obránci Benedikt Kohl, Patrick Köppchen či útočník Alexander Barta. Forvard Brian Lebler, jenž ještě loni oblékal dres Linze, byl naopak kapitánem rakouského národního týmu.

Ingolstadt je účastníkem hokejové Ligy mistrů, letos bude usilovat o postup ze skupiny se skotským klubem Braehead Clan, kde mj. působí i bývalý gólman Znojma Chris Holt, či švédským Växjö. Orli poměří síly s klubem z DEL vůbec poprvé, duel startuje v sobotu od 14:30 hodin.

» Aktuální soupiska Ingolstadtu

Orli na Instagramu

Chcete být s Orly alespoň zčásti na dvoudenním tripu v Litvínově a Ingolstadtu? Sledujte nás na nové sociální síti!