Jak se dařilo Orlům v jiných klubech #2

Aktuální zprávy
PÁ 9. 4. 2021
Zatímco v první části rekapitulace o členech A-mužstva Orlů, kteří po nuceném ukončení sezóny zamířili do tuzemských klubů, druhý díl je věnován těm, kteří zkusili angažmá za hranicemi.

Anthony Luciani (Kometa, Litoměřice, Dornbirn)

Kometa: 3 Z, 0 G + 0 A = 0 B, -2, 0 TM
Litoměřice: 2 Z, 1 G + 2 A = 3 B, +1, 0 TM
Dornbirn: 20 Z, 13 G + 18 A = 31 B, +3, 6 TM

Kanadský útočník se nejprve na krátká hostování objevil v dresu Komety a Litoměřic. Když ale bylo jasné, že sezóna druhé ligy nebude znovu spuštěna, přestoupil do rakouského Dornbirnu. V dresu Buldoků využil své rychlosti i ofenzivního stylu ligy a patřil k nejproduktivnějším hráčům. Dornbirn ve čtvrtfinále ICE Hockey League zaskočil favorizovaný Salzburg, vedl v sérii 2:0, následující čtyři utkání už ale prohrál a se sezónou se rozloučil.

Jakub Köver (Bratislava Capitals)

Bratislava: 23 Z, 2 G + 1 A = 3 B, 0, 2 TM

Mladý slovenský útočník získával cenné zkušenosti v ICE Hockey League v dresu Capitals z Bratislavy. Spolu se svým týmem se skrz kvalifikační skupinu probil do play-off, kde dokázal urvat jedno utkání proti silnému Bolzanu. To se nyní chystá na finále soutěže proti Klagenfurtu.

Mikko Vainonen (Frýdek-Místek, Cortina)

Frýdek-Místek: 5 Z, 0 G + 0 A = 0 B, 0, 8 TM
Cortina: 26 Z, 1 G + 7 A = 8 B, +11, 39 TM

Řízný finský obránce nejprve pětkrát nastoupil v CHANCE lize za Frýdek-Místek, poté ale dostal příležitost zahrát si Alps Hockey League za italskou Cortinu a v atraktivním prostředí Dolomit strávil zbytek ročníku. Cortina skončila po základní části pátá, v předkole play-off vyřadila rakouský Bregenzerwald 2:0 na zápasy, následně ale neuhrála ani jedno utkání v sérii s Asiagem. Vainonen patřil k nejvytěžovanějším obráncům týmu.

Michal Kvasnica (Fassa)

Fassa: 15 Z, 2 G + 2 A = 4 B, -12, 2 TM

Taky Kvasnica si vyzkoušel mezinárodní konkurenci v Alps Hockey League, sehrál patnáct duelů v italské Fasse. Ta ale patřila k slabším týmům soutěže, v základní části obsadila s poměrně velkým odstupem 13. místo, první nepostupové do play-off. Mladý dvacetiletý útočník si připsal dva góly a dvě asistence.

Adam Havlík (Kitzbühel)

Kitzbühel: 11 Z, 6 G + 8 A = 14 B, +4, 8 TM

Havlík se vrátil do známého prostředí rakouského Kitzbühelu, kde již v Alps Hockey League v předchozích dvou letech působil. Týmu svou produktivitou výrazně pomohl, v 11 zápasech si připsal 14 bodů, na lepší jak předposlední 15. příčku to ale nestačilo a Kitzbühel zůstal bez play-off.

David Stránský (Topoľčany)

Topoľčany: 22 Z, 3 G + 2 A = 5 B, +4, 6 TM

Pětadvacetiletý obránce si vyzkoušel první ligu na Slovensku v dresu Topoľčan, které po základní části skončily na čtvrté příčce, ve čtvrtfinále play-off ale ve vyhrocené sérii nestačily na pátou Dubnicu.