Konečně to vyšlo úplně geniálně, pochvaluje si situaci u vyrovnávací branky Prokeš

PÁ 5. 11. 2021
Někteří diváci v sedmapadesáté minutě již zamířili k východům Nevoga arény, ale to přišli o fantastickou souhru třetí formace, na jejímž konci stál Radek Prokeš a jeho vyrovnávací gól na 3:3.

Zápas proti Lublani jste nakonec urvali na svoji stranu. Jak jej hodnotíte?
Byl to pro nás těžký zápas, ale z velké části jsme si za to mohli sami. Je pro nás hrozně důležité, že jsme to zvládli otočit a sebrat Lublani ten extra bod za prodloužení.

O to vyrovnání jste se v padesáté sedmé minutě postaral vy. Jaký z toho máte pocit?
Skvělý! O tuhle situaci se snažíme dost často. Já jsem se tam nedokázal pořád dostat, abych Culkinovi vytvořil tuhle šanci, ale teď to vyšlo naprosto geniálně.

O pár sekund později jste byl v další obrovské šanci...
Jo, moje velká chyba. Octl jsem se tam dnes asi čtyřikrát a čtyřikrát jsem to hodil někam za bránu. Hodně bych si vyčítal, kdybychom nesebrali alespoň ty dva body.

Lublaň je na čele tabulky, do zápasu s vámi prohrála jen třikrát. Jaký to byl soupeře?
Mně přijdou ty týmy všechny dost podobné. Hodně bruslí, jsou dost organizovaní. Mají pevně daný systém, napadají ve dvou hráčích. Jsou hodně agresivní. A to jim přináší ovoce.

I dnes se Lublaň ocitla v několika brejkových situacích. Myslíte, že soupeři tam cítí šanci?
Myslím, že to plyne z toho, jak hrajeme hodně v útočném pásmu. Pak si je nedokážeme pohlídat. Není to o soupeřích, ale spíš o nás. Snažíme se na to zaměřit, ale ta okna tam pořád necháváme. Dnes v tom bohužel dost chybovala naše lajna. Naštěstí to gólman pochytal.

I po zpřísnění covidových opatření přišlo na stadion přes 2 300 diváků. Znojmo je třetím nejnavštěvovanějším týmem v soutěži. Co na to říkáte?
Je to bomba! Když se ale podíváte všude v Česku, jak málo tam chodí lidí... Tady se nezměnilo skoro nic. Jsem moc rád, že i za těchto podmínek ty lidi chodí a ženou nás dopředu.

Smutným momentem večera byla vzpomínka na bratislavského Borise Sádeckého, který zemřel po kolapsu při zápase v Dornbirnu...
Vůbec nevím, co bych na to řekl. Je to obrovská tragédie. My tady řešíme hokej, ve finále jen nějaké "blbosti" a v jiným týmu se stane něco takového. Upřímnou soustrast rodině i týmu, protože to pro ně musí být hodně těžké.

Jak jste zatím spokojený ve Znojmě?
Město je úžasný a hokejově jsem také spokojený, protože mám v týmu takovou roli, které si moc vážím. Musím hrát tak, abych si ji udržel co nejdéle a pomohl týmu. Líbí se mi ten hokej, který se v soutěži hraje. Oproti Česku je to hodně ofenzivní a je to velká zábava.

Hned zítra vás čeká další soupeř, tentokrát Salzburg. Jak bude těžké se během pár hodin zregenerovat?
Tady ty zápasy přijdou i v play-off, takže je to dobrá příprava na to. My se s tím musíme popasovat. Tak to prostě je. Ve finále jsem za to rád, když je těch zápasů více. Když to je jako teď, kdy jsme hráli asi po šesti dnech, to mě nebaví.

Pak ale přijde hned reprezentační pauza...
To je něco jiného. To je naopak fajn. Dostaneme nějaké volno, trochu si odpočineme. Pak do toho se vší chutí zase vlétneme.