Erste

Marek Špaček převzal cenu pro nejlepšího mladého hráče EBEL

Marek Špaček převzal cenu pro nejlepšího mladého hráče EBEL
08.04.2014 | Lukáš Peroutka

Mladý útočník Orlů Marek Špaček byl zvolen nejlepším mladým hráčem Erste Bank Eishockey Ligy za měsíc únor. O ocenění rozhodli v internetovém hlasování samotní fanoušci, kteří dvacetiletého hráče vynesli na první místo ankety s téměř 44 procenty hlasů.

"Chtěl bych poděkovat všem lidem, kteří pro mě hlasovali," nechal se slyšet Špaček. "Nečekal jsem, že bych mohl být vybrán, takže jsem o hlasování na začátku ani nevěděl," přiznává.

Marek Špaček s cenou

Špaček patří k velkým talentům znojemského hokeje. Letos byl jedním z tahounům juniorského týmu, kde v 39 utkáních nasbíral 66 kanadských bodů za 30 branek a 36 asistencí a svými výkony si řekl o místo v A-týmu Orlů. "Sezónu hodnotím dobře. Dostal jsem šanci v A-týmu, což je sen každého kluka, který hraje hokej," říká Špaček.

Premiérový zápas mezi muži odehrál 20. prosince 2013 proti Dornbirnu. O dva měsíce později, 28. února 2014, dosáhl v duelu proti Linzi své premiérové branky v EBEL a rovnou rozhodl o vítězství Znojma 3:2. "Týmově jsem ale ze sezóny trochu zklamaný. S juniorkou jsme nepostoupili ani do play-off a s A-týmem vypadli ve čtvrtfinále. Štve mě to, protože v obou týmech se sešla super parta, která měla na to dostat se dál," popisuje znojemský hráč.

Za své vítězství v anketě, která nese oficiální název „EISNER Auto YoungStar-Wahl“, obdržel Špaček kromě skleněné trofeje také zbrusu nové hodinky Swatch.