Orli Znojmo Orli Znojmo

Marek Špaček převzal cenu pro nejlepšího mladého hráče EBEL

Marek Špaček převzal cenu pro nejlepšího mladého hráče EBEL

Mladý útočník Orlů Marek Špaček byl zvolen nejlepším mladým hráčem Erste Bank Eishockey Ligy za měsíc únor. O ocenění rozhodli v internetovém hlasování samotní fanoušci, kteří dvacetiletého hráče vynesli na první místo ankety s téměř 44 procenty hlasů.

"Chtěl bych poděkovat všem lidem, kteří pro mě hlasovali," nechal se slyšet Špaček. "Nečekal jsem, že bych mohl být vybrán, takže jsem o hlasování na začátku ani nevěděl," přiznává.

Marek Špaček s cenou

Špaček patří k velkým talentům znojemského hokeje. Letos byl jedním z tahounům juniorského týmu, kde v 39 utkáních nasbíral 66 kanadských bodů za 30 branek a 36 asistencí a svými výkony si řekl o místo v A-týmu Orlů. "Sezónu hodnotím dobře. Dostal jsem šanci v A-týmu, což je sen každého kluka, který hraje hokej," říká Špaček.

Premiérový zápas mezi muži odehrál 20. prosince 2013 proti Dornbirnu. O dva měsíce později, 28. února 2014, dosáhl v duelu proti Linzi své premiérové branky v EBEL a rovnou rozhodl o vítězství Znojma 3:2. "Týmově jsem ale ze sezóny trochu zklamaný. S juniorkou jsme nepostoupili ani do play-off a s A-týmem vypadli ve čtvrtfinále. Štve mě to, protože v obou týmech se sešla super parta, která měla na to dostat se dál," popisuje znojemský hráč.

Za své vítězství v anketě, která nese oficiální název „EISNER Auto YoungStar-Wahl“, obdržel Špaček kromě skleněné trofeje také zbrusu nové hodinky Swatch.