Na přelomu roku třikrát doma. Orly čeká jubilejní zápas proti Fehérváru

PÁ 27. 12. 2019
Fanoušci ve Znojmě zažijí pořádné hokejové žně. Od soboty do středy se můžou těšit na tři domácí zápasy, přičemž prvním nájezdníkem bude maďarský Fehérvár. Orli se s ním letos utkali dvakrát, pokaždé se jednalo o tříbodovou výhru znojemského týmu. Utkání s Fehérvárem bude o to zajímavější, že Orli odehrají 500. zápas v EBEL.

Forma Jihomoravanů je famózní. Vše začalo ve druhé polovině listopadu právě s nejbližším soupeřem z Fehérváru, se kterým na domácím ledě zvítězili 4:3. Mírné zaváhání přišlo jen v Grazu, kde prohráli 3:4 po prodloužení, a naposledy ve čtvrtek v Linzi, na jeho území si zajistili dva body po samostatných nájezdech. K těm však vůbec nemuselo dojít.

Již po jedenácti minutách prohrávali 0:3, trenérský tým se tak rozhodl pro změnu v brankovišti. Teemu Lasssilu nahradil Dominik Groh, který ve svém pátém letošním zápase obdržel jediný gól. Soupeř ho následně nepřekonal v prodloužení ani samostatných nájezdech. Na výtečném obratu měl velký podíl Rob Flick, kanadský útočník ještě během první třetiny snížil na rozdíl jediné branky, a během rozstřelu vstřelil druhý pojišťovací gól. O ten první se postaral Aaron Berisha, který trefil důležitou branku na 4:4.

Odlišný zápas na Štěpána prožil Fehérvár. Na domácím ledě přivítal Vídeň, se kterou prohrál vysoko 1:6. Od uplynulého vzájemného zápasu se Znojmem však nabral velmi solidní formu. Šestkrát se radoval z výhry v základní hrací době, vyloupil jak Salzburg, tak Klagenfurt. Dvakrát prohrál s Bolzanem, jednou nestačil na Innsbruck. Na Orli ztrácí deset bodů. Má však o zápas více.

Statistické okénko

• Orli se v sobotu dočkají 500. utkání v této soutěži.
  • Znojemští hokejisté v letošní sezóně vstřelili 104 gólů. Žádnému jinému týmu z EBEL se zatím nepodařilo překonat hranici sto branek.
  • Rob Flick se prosadil čtyřikrát v řadě. V každém z daného utkání získal minimálně dva kanadské body.
  • Fehérvár se v domácím zápase proti Vídni prezentoval jen patnácti střeleckými pokusy.

Hlavní rozhodčí:Berneker, Štolc
Čároví rozhodčí:Muzsik, Pardatscher

Sestavy z posledních zápasů

ORLI ZNOJMO:Lassila (od 11. min. Groh) – Tansey, Sedlák, Bořuta, Stehlík, Sova, Mikliš – Luciani, Flick, T. Svoboda – Bowles, McRae, Berisha – Beránek, Bartoš, Mrázek – Češík, Oščádal, Jonáš.
Hydro Fehérvár AV19:Ouzas(od 34. min. Kornakker) – Busenius, Campbell, Caruso, Tikkanen, Stipsicz, D. Szabo – Yogan, Girard, Szita – Koger, Sarauer, Erdely – Lehtonen, Timmins, Kuralt – Sarpatki, Reisz, K. Szabo.