Nabitý program Orlů přináší odvetný duel s Mladou Boleslaví

ČT 15. 8. 2013
<em>Znojmo</em> - Druhý přípravný zápas v rozmezí osmačtyřiceti hodin čeká na znojemské hokejisty. Ti se po úterním vítězném klání s Jihlavou postaví proti dalšímu českému prvoligovému celku – Mladé Boleslavi. Oba týmy se potkaly již na konci července, kdy Orli svého rivala přehráli 4:1. Jaký výsledek přinese odveta? Utkání ve ŠKO-ENERGO Aréně startuje ve čtvrtek v 17:30.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Představení soupeře

Mladá Boleslav sice odstartovala přípravu prohrou ve Znojmě, od té doby si však počíná suverénně a hned třikrát v řadě zvítězila. Dokázala si poradit s extraligovými soupeři z Kladna (5:2, 3:2) a Liberce (1:0).

V kádru uznávaného kouče Františka Výborného nalezneme hned několik zajímavých jmen. V útočných řadách jistě zaujme David Výborný a Michal Broš, v obraně pak ex-znojemský Milan Toman či slovenský zadák Boris Žabka. Na soupisce mužstva objevíme také několik hráčů, kteří ve své kariéře prošli i Znojmem. Vedle již zmiňovaného Tomana je to také Roman Němeček, Milan Mikulík či Tomáš Demel.

Oba týmy se navzájem utkaly 30. července na znojemském stadionu, kde po dobrém výkonu zvítězili Orli 4:1. Již ve 4. minutě otevřel skóre duelu Richard Pavlikovský, na jehož trefu ještě dokázal odpovědět Michal Broš. Na další tři zásahy z hokejek Petra Puchera, Ondřeje Fialy a Aleše Kilnara už ale Bruslaři odpověď nenašli.

Z kabiny Orlů

Čtyři přípravné zápasy a hned tři výhry. To je prozatímní bilance znojemských hokejistů před startem sezony 2013/2014. O třetí vítězství se Orli zasloužili v úterní přestřelce s Jihlavou, po níž odcházeli z ledu se skóre 5:4. O góly jihomoravského týmu se zasloužili Peter Pucher, Adam Havlík, Andrew Thomas a dvakrát skóroval slovenský bek Richard Pavlikovský. V bráně se podruhé představil Jakub Čech.

Filip Landsman bude hájit znojemskou klec v Boleslavi

„Jsme v půlce přípravy, pomalu najíždíme na ten systém, který bychom chtěli hrát v sezoně. Postupně se do toho dostáváme, ale samozřejmě potřebujeme ještě nějaký čas, aby si vše sedlo tak, jak má,“ říká asistent trenéra Znojma Milan Navrátil.

V Boleslavi se mezi tři tyče postaví Filip Landsman. „Stále ještě budeme pokračovat ve střídání všech gólmanů, začínáme druhé kolo,“ pronesl k situaci kolem brankářů Navrátil. Ten se posléze vyjádřil i k absenci Jiřího Berouna a Ondřeje Fialy, kteří zápas s Jihlavou sledovali pouze z tribun: „Jirka Beroun dostal koňara, ještě se necítí úplně stoprocentně, tak nemělo cenu ho posílat do zápasu. Podobné je to i s Ondrou Fialou, kterého trochu táhne sval. To jsou kluci, kteří mají místo v sestavě prakticky jisté, takže alespoň můžeme vyzkoušet další.“

Sestavy z posledního utkání

BK Mladá Boleslav: Valent – Němeček, Toman, Van De Valden, Kurka, Pojkar, Žabka, Protivný, Bohunický – Nouza, Výborný, Pabiška – Vrbata, Broš, Klimenta – Rys, Hrdel, Demel – Jiránek, Loskot, Lenc

ORLI ZNOJMO: Čech – Thomas, Štach, Pavlikovský, Lattner, Bořuta, Sova, Krejčiřík, Magovac – Kilnar, Blatný, Jarůšek – Podešva, Pucher, Havlík – Rožník, Šeda, Beránek – Novák, Nahodil, Müller