Nedrželi jsme se taktických pokynů, hledá důvod prohry Tomáš Plíhal

SO 17. 9. 2016
Třiadevadesát startů za San Jose Sharks v NHL, téměř tři stovky zápasů ve finské lize a sto v české extralize. Taková je bilance Tomáše Plíhala, nové posily Orlů. Proti Salzburgu si připsal i první utkání v rámci EBEL. V rozhovoru hodnotí zápas, fanoušky i angažmá ve Znojmě.

V první třetině jste hráli skvěle, ve druhé části jste ale inkasovali dvě branky a Salzburg zápas otočil. Co se stalo?
Nedrželi jsme se taktických pokynů. Inkasovali jsme rychlý gól, ale dokázali jsme okamžitě odpovědět. Radek Číp nás potom dostal do vedení, hráli jsme výborně. Ve druhé třetině jsme od toho odešli. Nedělali jsme to, co jsme si v kabině řekli.

Vraťme se k první třetině. Tam jste obdrželi gól už po šestatřiceti sekundách nové sezóny...
Vůbec jsem ten moment neviděl. Stalo se, ale dokázali jsme se z toho dostat a odpověděli nejlepším možným způsobem. Toto není důvod prohry.

Tomáš Plíhal si stihl v prvním zápase za Znojmo připsat i jednu asistenci

Za stavu 2:2 padl nešťastný gól, když Marek Schwarz pustil střelu z velkého úhlu. Nemohlo to tým položit?
To bych neřekl. Hráli jsme pořád stejně. Tady se ten zápas asi lámal. Deset sekund před koncem třetiny to pak bylo už 4:2. Proti takovému týmu je velice těžké otáčet zápas. Škoda. Kdyby jsme se udrželi do třetí třetiny alespoň na dostřel, bylo by to lepší. Snažili jsme se, pořád jsme makali, ale gólem to neskončilo.

Jaké byly pokyny od trenéra ve chvíli, kdy jste prohrávali?
Hrát to jednoduše. Nic nevymýšlet, všechno na bránu a jít do brankoviště, snažit se o dorážky a dávat z toho góly.

Nastupoval jste v útoku s Patrykem Wronkou a Radkem Čípem. Jak se vám s nimi hrálo?
Abych řekl pravdu, tak první třetinu to bylo pro mě hrozný, necítil jsem se nejlíp. Chvíli trvalo, než jsem se rozkoukal, co od koho očekávat. Ve druhé a třetí třetině už to bylo dobré. Nemůžu si na nic stěžovat.

Co říkáte na znojemské fanoušky?
Jsou výborní! Hnali nás. Zaslouží si obrovskou poklonu, jak fandili i za stavu 2:5.

Jak se vyvíjelo angažmá ve Znojmě?
Hodně rychle (úsměv). Domluvili jsme se snad během jedné hodiny. Jsem za to rád. Ve Znojmě se mi líbí.

Měl jste představu o tom, do jaké soutěže jdete?
Hrál jsem proti Salzburgu a proti Vídni, takže něco málo jsem tušil. Ale jiné týmy moc neznám.