Nesmíme přistoupit na hru soupeřů, ví Radim Matuš

Rozhovory
PÁ 14. 8. 2020
Orli odehráli v přípravě zatím dva zápasy a dvakrát vyhráli. Radim Matuš skóroval třikrát, jednou proti Havířovu a dvakrát proti Táboru, spokojený ale není: „Proti Táboru to byla tragédie, musíme si v hlavách nastavit, že zápasy takové budou, a hrát naši hru.“
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Jak byste zhodnotil utkání proti Táboru?
Jedním slovem? Tragédie, obrovská tragédie. Celé město se těšilo na začátek hokeje a my jsme tu předvedli strašnou hru. Není to dobře.

Co s tím?
Musíme si v hlavách nastavit, že zápasy takové budou. Týmy se na nás budou snažit vyšperkovat a vydají ze sebe to nejlepší. My hlavně nesmíme přistupovat na jejich hru a musíme předvádět tu naši. Už jsme si to řekli i v kabině.

Jak se hrálo vám osobně?
Špatně. Pro všechny z nás je to nová zkušenost. Každý musel vidět, že jsme se prali s tempem zápasu. Někdy jsme možná až moc lítali a chtěli to ubruslit. Důležitější ale bude hrát spíše s klidem a vyčkávat na chybu soupeře, zkrátka hrát chytře. My jsme chtěli zápas rozhodnout v prvních deseti minutách a místo toho jsme prohrávali 0:2. Musíme si uvědomit, že naši soupeři nejsou špatní, jsou to taky hokejisti.

Co říkáte na plán přípravy? Hrajete proti týmům z první i druhé ligy.
Trenéři vědí, co dělají. V Havířově byla úroveň jiná. Teď jsme se museli vypořádat se hrou, se kterou se budeme potýkat celou sezónu. Je to dobře nastavené. Mezi soupeři je sice diametrální skok, může nám ale pomoct zapracovat na naší hře a přípravě na ligu.

V úterý budete na domácím ledě hrát proti Havířovu. Co bude klíčem k vítězství?
Bude to zase o level výš. Jak už jsem říkal, důležité bude hrát naši hru.

Play-off s Bolzanem jste vyměnil za vození kočárku, těsně před předčasným koncem sezóny narodil syn. Jak jste si jeho první měsíce užíval?
Všechno zlé je k něčemu dobré. Díky tomu, že sezóna skončila dřív, jsem mohl být doma s rodinou a vidět od začátku, jak malý roste. Pořád se směje, nebrečí. Je zlatý.