Nominace na All-Star Cup: osm Kanaďanů i Jan Lattner

Aktuální zprávy
ST 24. 1. 2018
Erste Bank Eishockey liga zveřejnila nominaci trenérů na letošní první ročník All-Star Cupu, který se uskuteční 17. února v Bratislavě a v němž poměří síly celky ze čtyř středoevropských lig – české, slovenské, německé a mezinárodní EBEL.

Hlavním trenérem byl vybrán Daniel Welser, který ještě na podzim oblékal dres Salzburgu, po mrtvici ale oznámil konec kariéry. Sedminásobný mistr rakouské ligy v létě dovršil trenérskou A licenci a na All-Star Cupu povede tým premiérově.

Rozpis zápasů na turnaji

• 13:30 EBEL vs. CZE
  • 14:30 DEL vs. SVK
  • 15:30 DEL vs. CZE
  • 17:00 SVK vs. EBEL
  • 18:00 EBEL vs. DEL
  • 19:00 CZE vs. SVK

Jeho asistentem bude Martin Ulrich, jenž odehrál celkem 228 zápasů v dresu rakouské reprezentace. Manažerský tým EBEL pak vybral čtrnáctičlenné mužstvo, které kromě nejproduktivnějšího hráče ligy obsahuje také dalších sedm Kanaďanů, Američana, dva Čechy a tři Rakušany. Podmínkou bylo, aby z každého týmu pocházel alespoň jeden hráč.

Nejzvučnějším jménem v útoku je právě Tyler Morley, jenž letos nasbíral už padesát osm bodů a s přehledem tak vládne ligové produktivitě. V elitní dvacítce kanadského bodování můžeme najít i další nominované - Tylera Spurgeona, Ricka Schofielda či Brocka Higgse.

Vzhledem k tomu, že se celý turnaj odehraje ve formátu tři na tři, byli vybráni pouze tři obránci. Jedním z nich je znojemský Jan Lattner, který je v současnosti nejproduktivnějším bekem týmu. „Těším se hodně a jsem rád, že jsem se dostal mezi nejlepší hráče ligy. Je to pro mne první taková větší akce a chci Orly reprezentovat co nejlépe,“ reagoval Jan Lattner po zveřejnění nominace.

Druhým obráncem je Matthias Trattnig, jenž v EBEL dosud získal už šest mistrovských titulů. Do třetice se zúčastní také Kanaďan Samuel Labrecque. Mezi gólmany pak liga nominovala ex-znojemského Patrika Nechvátala, ale také Maca Carrutha. Ten do EBEL přišel teprve před několika měsíci.

Nominace EBEL na All-Star Cup

Brankáři: Mac Carruth (Fehérvár), Patrik Nechvátal (Innsbruck)
Obránci: Matthias Trattnig (Salzburg), Samuel Labrecque (Villach), Jan Lattner (Znojmo)
Útočníci: Patrick Harand (Klagenfurt), Tyler Spurgeon (Innsbruck), Olivier Latendresse (Fehérvár), Rick Schofield (Linz), Tyler Morley (Záhřeb), Chris D´Alvise (Dornbirn), Brock Higgs (Graz), Chris DeSousa (Bolzano), Richard Schlögl (Vídeň)

Předprodej vstupenek na All-Star Cup v Bratislavě zde.