Ohlédnutí za čtvrtfinále play-off: Ježek byl nad orlí síly

Aktuální zprávy
ČT 7. 4. 2011
<em>Znojmo</em> - Je to pár neděl, co se znojemští hokejisté rozloučili se sezónou. Mnozí na začátku série doufali ve vítězství Orlů, konec a realita byly však o něčem jiném. V lítých bojích nakonec rozhodly věk a zkušenosti. Znojmo ani letos nezískalo klíč od bran semifinále. Pojďme se tedy podívat, jak se Orlům v jednotlivých zápasech s Duklou dařilo či nedařilo.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku

Dukla Jihlava - Orli Znojmo 3:2p „15 sekund nestačí“

K prvnímu čtvrtfinálovému utkání naskočili Orli na led Horáckého zimního stadionu, kde natěšení fanoušci čekali na první gól více než polovinu zápasu. Dukla sice měla více ze hry, avšak její koncovka vázla a puky končily pouze na výstroji skvělého Kacetla. Skóre utkání otevřel až několik minut před koncem druhé dvacetiminutovky Michal Jeslínek. Ale to hlavní teprve mělo přijít. Třetí perioda, tři branky. Nejprve se domácím podařilo využít početní výhody a odskočit soupeři na rozdíl dvou branek. Bojovníci z jihu Moravy však nesložili zbraně a za pouhých patnáct sekund dokázali vsítit dva góly a skóre vyrovnat zásluhou dvou Janů, Lattnera a Trojana. Vítěze prvního duelu proto určilo až prodloužení, kde opět rozhodly chyby a nedisciplinovanost. Na trestnou lavici usedl znojemský obránce a Jihlavským stačilo několik rychlých přihrávek k tomu, aby se kotouč zatřepetal za Kacetlovými zády. Po nervovém maratonu se tedy radovali Jihlavští. Stav série 1:0.

Dukla Jihlava - Orli Znojmo 3:1 „Štěstí ruku v ruce s hokejem“

Druhý střet na Vysočině se podstatně lišil od toho prvního, ovšem ke smůle hostů ne v konečném výsledku.

foto
Nováček v orlím dresu Antonín Bořuta

Nabuzená Dukla vlétla do utkání jako uragán a již v první minutě nadzvedla fanoušky ze sedaček, když se s úspěchem setkala hned první střela na znojemskou bránu. Svoji premiérovou trefu v červenočerném dresu si hned ve druhém zápase připsal Antonín Bořuta, který nekompromisně stav srovnal. Orli po celou dobu drželi se soupeřem krok, především Kacetl v brance čaroval a držel těsný náskok i po mnoha minutách odehraných v oslabení. Osudným se ale opět stalo třetí dějství. Na dvě slepené branky už Znojemští neměli sílu odpovědět a také díky častému pobytu na lavičce hanby nemohli opakovat včerejší mač. Stav série 2:0.

Orli Znojmo – Dukla Jihlava 1:0 „Nová naděje“

Konečně i znojemští fanoušci dostali možnost přivítat své miláčky na vlastním ledě. A ten, kdo přišel, určitě nelitoval. Oba týmy se zaměřily na obrannou činnost, takže ani tentokrát nebyl k vidění zvláště atraktivní hokej. Častá vyloučení poznamenala i třetí zápas. Neprosadily se individuality jako Říha nebo Bakus. V tomto utkání se diváci přesvědčili o tom, že týmový duch je důležitější. Jen jedenkrát se puk objevil za brankovou čárou, a to po souhře Jarůška s Bořutou, kteří na sebe vzali podobu mstitelů a trestali jihlavské chyby. Závěrečný nápor soupeře dokázalo Znojmo se stoprocentním Kacetlem za zády odrazit, a poprvé se tak radovalo z výhry v play-off. Stav série 1:2.

Orli Znojmo – Dukla Jihlava 1:0 „Mládí vpřed“

Pro druhý znojemský duel si aktivní jihlavští fanoušci nachystali vskutku originální pomůcky. Již v průběhu první třetiny vytáhli z pod kabátu slepici, kterou nejdříve vystavovali na obdiv a následně nechali běhat po stadionu.

Lítý boj se odehrával i na ledě. Ta tam byla opatrná obranná hra z předchozího dne. Šance střídala šanci, hráči se na trestné lavici střídali jak na běžícím páse. Výhodu jednoho muže v poli však dokázali využít pouze domácí, kteří rychlým přístupem a obětavou hrou soupeři totéž znemožnili. Richard Jarůšek ukázkovou střelou vymazal Řehoře a jeho partu. Znojmo tedy dokázalo využít domácího prostředí i napodruhé. Stav série 2:2.

Dukla Jihlava - Orli Znojmo 2:0 „Na pokraji vyřazení“

Za vyrovnaného stavu se série znovu přesunula na Vysočinu, kde chtěli Orli zopakovat své předchozí výkony. Toto přání se jim však uskutečnit nepodařilo. Již v první třetině úřadovali na ledové ploše domácí. Jihomoravané se spíše hledali. Až v prostředním dějství se Orlům podařilo částečně navázat na hru předváděnou doma a se soupeřem srovnat krok. Produktivita ale vázla dál, na konci každé střely stál pouze Řehoř. Duklu naproti tomu spasil Jeslínek, který se stal autorem obou branek a zařídil svému týmu další výhru.

Venkovní zápasy play-off se staly orlím zabijákem. V posledním utkání na Horáckém stadionu nedokázali vstřelit jediný gól. Celková bilance zápasů play-off odehraných v Jihlavě byla tedy 3:0 ve prospěch domácích. Stav série 3:2.

Orli Znojmo – Dukla Jihlava 1:4 „Sbohem, čtvrtfinále!“

Konečný výsledek klání padl ve městě vína a okurek. Domácím hráčům se opět brány semifinále zavřely a sezóna pro ně stejně jako loni skončila čtvrtfinálovým neúspěchem.

Orli již od samého začátku tlačili na pilu a pokoušeli se zápas rychle rozhodnout. Nakonec to byl ale Maliník, který jako první poslal puk do sítě. Orli však zbraně nesložili. Odpověď přišla vzápětí. Souhra Jarůška s Trojanem slavila gólový úspěch. Svěřenci trenéra Vlka se po této zkušenosti nejspíše probudili a nadechli se k velkému tlaku, na jehož konci byla další přesilovková trefa. I přestože byli znojemští hráči v poslední periodě jasně lepším týmem, nepodařilo se jim dostat kotouč za gólmanova záda. Zápas i celou sérii nakonec rozhodly chyby na znojemské straně následované dvěma rychlými trefami Bakuse. Konečný stav série 2:4.