Tesla Orli Znojmo Tesla Orli Znojmo

Orli Znojmo podepsali s Jihomoravským krajem smlouvu o dotaci

Orli Znojmo podepsali s Jihomoravským krajem smlouvu o dotaci

Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek podepsal v pondělí 26. října 2015 smlouvu o dotaci pro znojemský hokej. Orli na základě nedávno podepsaného memoranda obdrží finanční podporu z krajského rozpočtu.

„Podepsali jsme memorandum o spolupráci a z něj vyplývá konkrétní finanční podpora znojemského hokeje z rozpočtu Jihomoravského kraje. Na zabezpečení utkání a zajištění provozu kraj poskytuje Orlům dva miliony korun," uvedl hejtman Michal Hašek, který v brzké době zavítá také na některé z utkání. Podle něj jde nejen o podporu sportu a mládeže, ale také propagaci Jihomoravského kraje.

Jednatel klubu Stanislav Hahn kvitoval, že se slib hejtmana stal skutečností. „Podpora znojemského hokeje dostává konkrétní a dlouhodobější obrysy. Mládež potřebuje vzory a ty najde právě mezi hráči A-týmu," je si vědom důležitosti podpory.

Jihomoravský kraj na základě podepsaného memoranda letos kromě podpory HC Orli Znojmo podpoří dotací rozloženou do dvou žádostí v celkové výši půl miliónu korun i znojemskou hokejovou mládež. Tyto dotace budou použity na dopravu mládežnických celků a provoz oddílu.

Starosta Znojma Vlastimil Gabrhel ocenil podporu znojemském sportu. „Je to podpora, která směřuje také do našich dětí, do toho, co Znojmo vždy propagovalo. A hokej je jeden z těch významných sportů. Budeme rádi, když nám tady vydrží, a to i za podpory kraje. Nebylo tomu tak vždy, je to něco nového a moc za to děkujeme," sdělil starosta.