Tesla Orli Znojmo Tesla Orli Znojmo

Orli balí kufry, nabírají směr Bolzano

Orli balí kufry, nabírají směr Bolzano

Po dvou domácích zápasech se znojemští hokejisté opět vydávají vstříc svému soupeři. Tentokrát jejich kroky povedou do italského Bolzana, kde v pátek od 19:45 sehrají ligové utkání s místními Liškami.

Vyvážený mix kanadských a italských hráčů namíchal kouč Clayton Beddoes před startem letošního ročníku. První zápasy sice nedopadly dle představ týmu a body na konto přiskakovaly jen velmi pomalu, předchozí víkend však byl pro Lišky velice úspěšný – nejdříve vyprášily srst Buldokům z Dornbirnu a stejně si smlsly i na fehérvárských ďáblech. Hned čtyři kanadské body si v těchto zápasech připsal Sebastien Sylvestre, jenž tvoří spolu s Jamesem Arnielem a americkým útočníkem Coltonem Hargrovem nejproduktivnější trio Bolzana.

Znojemští hráči hájí po odehrané čtvrtině soutěže velmi dobré páté místo. Prozatím těží především z venkovních duelů, v nichž se podařilo pokaždé bodovat. Na domácím ledě zvítězili ve dvou případech z pěti. Jihomoravští fanoušci zažili v předešlých dnech dva atraktivní hokejové zápasy – v derby s Vídní sice přišla těsná prohra, proti Linzi už ale Orli dokázali vydřít dva body za vítězství v prodloužení po krásné trefě Parkera Bowlese.

Oba týmy od sebe dělí pouhé tři body. Znojmo bude jistě chtít svůj náskok ještě navýšit a při dobré konstelaci výsledků svých soupeřů opět poposkočit v tabulce, naopak Bolzano by se případným vítězstvím na Orly bodově dotáhlo.

“Bolzano mělo katastrofální úvod, ale teď se podle výsledků chytlo a stoupá tabulkou. Musíme se dívat dopředu a připravit se na utkání. Jedeme vyhrát.“

Miroslav Fryčer (trenér, Orli Znojmo)

Statistické okénko

  • Bolzano je nejvylučovanější tým EBEL, inkasovalo již 135 trestných minut (Znojmo pouze 78 TM).
  • Nejproduktivnější hráč Znojma Anthony Luciani (5+9) před sebe v bodování celé soutěže pustil pouze trojici hráčů Salzburgu.
  • Orli se s Bolzanem utkali již třicetkrát, český tým byl úspěšnější ve třinácti případech.
  • Italská jednička v brankovišti Leland Irving patří k nejvytíženějším gólmanům a drží úspěšnost zákroků na čísle 89,3%.
  • V pátek proti sobě nastoupí týmy s nejhoršími přesilovkami soutěže, oba se pohybují pod hranicí 10% úspěšnosti využití těchto herních situací.

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#17 Thomas Berneker, #21 Miroslav Štolc
Čároví rozhodčí:Ulrich Pardatscher, #61 Gregor Rezek

Sestavy z posledních zápasů

ORLI ZNOJMO:Lassila – Tansey, Sedlák, Sova, Mikliš, Bořuta, Stehlík, Jonáš, Oščádal – Luciani, Matuš, Svoboda – Novák, McRae, Berisha – Bowles, Bartoš, Beránek – Gago, Češík, Mrázek.
HCB Südtirol Alperia:Irving – Spinozzi, Tauferer, Robertson, Daly, Glira, Flemming, Marchetti – Catenacci, Hargrove, Giliati – Frigo, Bernard, Insam – Frank, Sylvestre, Bardaro – Deluca, Alberga, Schweitzer.

Související články