Orli budou hájit domácí neporazitelnost. Přijíždí Graz

ČT 30. 9. 2021
Po domácích výhrách nad Vídní a Klagenfurtem budou chtít znojemští hokejisté v pátek ukořistit další cenný skalp. Jejich soupeřem bude od 18:30 rakouský Graz.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Graz neprožívá zrovna povedený start sezóny. Z prvních čtyř zápasů dokázal vyhrát pouze ten poslední proti nováčkovi z Pustertalu. Dvě prohry si připsal v prodloužení s Dornbirnem a Bratislavou, žádný bod nezískal ve druhém kole v Lublani. Tato statistika jej staví na desátou příčku tabulky.

Na soupisce švédských trenérů Jense Gustafssona a Tommyho Sjödina nalezneme kromě domácích hráčů i několik cizinců, mezi nimiž vyniká šestadvacetiletý Němec Dominik Grafenthin, jenž během čtyř odehraných zápasů nashromáždil šest kanadských bodů (4 + 2). V brance se Graz spoléhá na Kanaďana Anthonyho Peterse, který přišel do týmu v létě ze Švédska.

Orli po svém návratu do mezinárodní ICEHL našli zatím jediného přemožitele – italské Bolzano, s nímž prohráli oba venkovní zápasy. Doma zůstávají naopak stoprocentní. Nejprve si poradili s Vídní a před týdnem uštědřili první porážku v sezóně mistrovskému Klagenfurtu.

Do pátečního utkání by měla zasáhnout už i nová akvizice ve znojemském dresu – švédský obránce Alexander Younan.

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:Patrick Fichtner, Stefan Siegel
Čároví rozhodčí:Sebastian Bedynek, Maximilian Gatol

Sestavy z posledních zápasů

ORLI ZNOJMO:Kantor – Sedlák, Culkin, Southorn, Haman, Bartko, Tejnor, Stránský – Svoboda T., Němec, Ahl – Luciani, Brittain, Fejes – Gorčík, Prokeš, Matuš – Kvasnica, Köver, Oščádal – Svoboda O.
Moser Medical Graz99ers:Nußbacher – Blood, Boivin, Ackered, Kirschläger, Altmann, Kernberger, Pfeffer – Grafenthin, Martin, Gordon – Hjalmarsson, Zelewski, Ograjensek – Kainz, Schiechl, Alagic – Pesendorfer, Krainz, Maurer.

Pravidla pro vstup na stadion

Vzhledem k aktuálně platným vládním nařízením připomínáme nutnost řídit se systémem O-N-T, tedy na stadion budou vpuštěni jen lidé očkovaní, s dokladem o prodělání nemoci nebo negativním testem.

• Očkování se prokazuje kartičkou, kterou jste obdrželi po aplikaci vakcíny na očkovacím místě, nebo certifikátem. Od aplikace poslední dávky očkovací látky musí uplynout nejméně 14 dní.
  • Negativní výsledek testu se prokazuje zprávou z odběrového centra nebo certifikátem. Bodu vyhoví každý, kdo absolvoval nejdéle 7 dnů před zápasem PCR test s negativním výsledkem nebo nejdéle 72 hodin před zápasem antigenní test s negativním výsledkem v certifikovaném testovacím centru (neplatí samotesty).
  • Prodělání onemocnění se prokazuje SMS zprávou o pozitivním testu z odběrového centra nebo certifikátem. Od prvního pozitivního testu přitom nesmí uplynout více jak 180 dní.
  • Jedním ze způsobů prokázání splnění podmínek systému je stažení certifikátu do aplikace Tečka.
  • Pro vstup na stadion je nutné mít nasazen respirátor nebo jinou ochranu úst splňující normu FFP2 a prokázat se dokladem s fotografií.

Prosíme fanoušky, aby v zájmu bezpečnosti všech návštěvníků dodržovali návštěvní řád, zákaz stání v uličkách na delších stranách tribun i nařízení týkající se zakázaných předmětů. Jejich seznam je k dispozici zde. Upozorňujeme zejména na zákaz vnášení plastových lahví.

Pokladny stadionu se otevírají již v 16:30, vzhledem k bezpečnostním kontrolám bude vstup umožněn od 17:30. Přijďte prosím včas.