Aqotec Orli Znojmo Aqotec Orli Znojmo

Orlí letku čeká dvojutkání s Mladou Boleslaví, budou úspěšní hned na první pokus?

Orlí letku čeká dvojutkání s Mladou Boleslaví, budou úspěšní hned na první pokus?

Orlí maraton přípravy na novou sezónu pokračuje. Po těsném duelu ve Vítkovicích je čeká další extraligový soupeř, tentokrát se střetnou s Mladou Boleslaví. Poprvé se představí v Čechách, o dva dny později pak se stejným týmem odehrají i domácí utkání.
» Hvězda soupeře
Radan Lenc byl v předchozí sezóně druhým nejproduktivnějším hráčem týmu, vysloužil si i pozvánku do reprezentace

Znojemští hokejisté odstartovali zápasovou přípravu minulý čtvrtek proti Vítkovicím, na jejichž ledě předvedli velmi sympatický a bojovný výkon, přestože se jim vyhrát nepodařilo. Nebyli k tomu ale příliš daleko, ještě sedm minut před koncem totiž vedli.

"Už jsem se moc těšil na zápasový rytmus. Kluci v týmu mi hodně pomohli a hrálo se mi velmi dobře. Sice jsme nakonec prohráli, ale na první přípravné utkání jsme hráli velmi slušně," hodnotí předchozí duel nejmladší člen znojemské sestavy Tomáš Hanousek.

Mladá Boleslav patří v posledních letech mezi přední kluby české nejvyšší soutěže. V sezóně 2015/16 dokráčela až do semifinále play-off, ve kterém podlehla mistrovskému Liberci 0 :4 na zápasy. Sezónu 2016/17 pak ukončil bruslařský klub již v předkole play-off.

Velká změna se v létě udála zejména v realizačním týmu, v němž po dlouhých letech skončil hlavní trenér František Výborný, jehož nahradil Patrik Augusta. Odchodů je v kádru je ale možno napočítat hned deset. Brankoviště Mladé Boleslavi už nebude hájit bývalý znojemský gólman Jan Lukáš, který se významně podílel na vicemistrovské sezóně Orlů v roce 2016. Duel bude prestižní zejména pro gólmana Tomáše Halásze, jelikož ještě v březnu hájil právě dres bruslařského klubu.

V Mladé Boleslavi končí také jména jako Petr Vampola, David Štich, Marek Trončinský či Tomáš Pospíšil, bolet však bude zejména odchod českého reprezentanta Tomáše Hyky, který si vybojoval smlouvu v NHL a zamířil do nově vzniklého celku Las Vegas Golden Knights.

Zmiňované hokejisty by měl nahradit obránce Oldřich Kotvan či forvardi Jakub Valský a Tomáš Knotek. Brankářskou dvojici pak tvoří Kanaďan Brandon Maxwell a dvacetiletý Jan Růžička.

Související články