Orli na prahu semifinále. Potvrdí doma mečbol?

SO 25. 3. 2023
Čtvrtfinálová série 2. ligy skupiny Východ se z Valašska vrací na jih Moravy. Hokejisté Znojma chtějí stvrdit roli favorita a postoupit mezi čtveřici nejlepších. Boj o semifinále odstartuje na ledě Nevoga areně v neděli od 18:00.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Bobři nedokázali na Znojmo vyzrát ani na domácím ledě, ačkoliv předvedli především v první třetině sympatický výkon. Navíc mělo Valašské Meziříčí k dispozici velké množství přesilovek a právě v ní se podařilo vstřelit také zatím jedinou branku z hokejky obránce Stanislava Báchora. Zajímavostí je také fakt, že oba duely začal v brance David Sachr, ale od třetí třetiny utkání dochytal Kryštof Ševců.

Znojmo kráčí za svým cílem neohroženě a i druhé čtvrtfinále zcela jasně ovládlo. Pozvednout obočí by ale trenéři měli nad disciplinou Orlů, protože ve druhém zápase si hráči odnesli sedm dvouminutových trestů. I díky tomu se nepodařilo udržet čisté konto. „Šli jsme do poslední třetiny s cílem hlavně neinkasovat, ale vyloučení na naší straně bylo až příliš a soupeř se dokázal v jedné z nabídnutých přesilových her prosadit," poznamenal obránce Znojma David Stránský.

Naopak ofenzíva Orlům šlape na výbornou. Nejproduktivnějším hráčem je Martin Šťovíček se ziskem 14 bodů (6 + 8). Alespoň bod už posbírali všichni hráči a branku zaznamenalo dvanáct střelců. Do branky by se pro třetí čtvrtfinále měl vrátit Dominik Groh.

Další čtvrtfinálové série

Piráti Chomutov – HC Baník Příbram 1:1
HC Letci Letňany – HC Stadion Vrchlabí 1:1
Hokej Vyškov – AZ Havířov 2:0

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:František Held, Jan Vaněk
Čároví rozhodčí:Marek Bubela, Tomáš Bezděk

Sestavy z posledních zápasů

HC Orli Znojmo:Žajdlík – Stránský, Tejnor (A), Mareš, Sedláček, Jenáček, Zukal, Remta – Sklenář, Hruška (A), Köver, O. Svoboda, Kotrba, Beránek, Pigl, Adámek, Nižnikov, Špaček, Čermák, Šťovíček, T. Svoboda (C).
HC Bobři Valašské Meziříčí:Sachr (od 41. Ševců) – Holiš, Báchor (A), Sviták, Ďurkáč, Gabrhelík, Kamas, Liss – Kozubík, Finsterle, Martiník, Křivohlávek (C), Andris, Kuchařík, Vavřík, Martinec, Bachánek, Stodůlka.

VSTUPENKY

Informace k prodeji vstupenek na utkání play-off naleznete zde