Orlím zrakem: 13. kolo ZNO - PLZ

ČT 14. 10. 2004
Z n o j m o - Pátečními zápasy by všechna mužstva měla teoreticky završit první čtvrtinu soutěže, ovšem druhé kolo bude odehráno až 26. října. Znojmo v posledních dvou utkáních proti soupeřům neuspělo a pokusí se o to proti se čtrnácti body aktuálně desátému týmu Plzně. V Hostan aréně se tedy diváci mohou těšit na souboj sousedů v tabulce. Západočeši ve svém posledním utkání podlehli na domácím ledě v prodloužení libereckým Bílým Tygrům 1:2, když ještě necelé dvě minuty před koncem vedli o jeden gól.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024 Největší překvapení loňského play-off se zrodilo v okamžiku, kdy Plzeňští ve čtvrtfinále přehráli favorizované Pardubice poté, co se do elitní osmičky prodrali až na poslední chvíli. Ve druhém kole už sice nestačili na Zlín , ale i tak se celkové čtvrté místo na západě Čech mohutně slavilo a trenérům Miroslavu Přerostovi a Jiřímu Kučerovi, kteří k mužstvu přišli v průběhu uplynulé sezóny, byly prodlouženy smlouvy.

V přípravě Lasselsberger sehrál celkem dvanáct zápasů, z nichž pouze tři vyhrál, dvakrát remizoval a sedmkrát prohrál. Nutno však dodat, že se utkal i s několika významnými mužstvy z evropských soutěží, jako např. s ruským Magnitogorskem nebo švýcarským Klotenem, a poměřil síly i se skandinávskými mužstvy na Nordic Airlink Cupu. Mužstvo i vedení pomýšlí na cíle nejvyšší, ovšem při letošní vyrovnanosti a specifičnosti extraligy to nebude vůbec snadné.

Brankáře Málka, který v Plzni hostoval ze Slavie a odešel zkusit štěstí do ruské Superligy, nahradila věkově nevyrovnaná dvojice Tomáš Duba a o třináct let starší Rudolf Pejchar. Třiadvacetiletý bývalý Orel Duba, jemuž Sparta po roce stráveném ve Znojmě tentokrát zařídila hostování v západočeské metropoli, je prvním mužem plzeňské svatyně.

Do obrany vedení získalo kvalitní beky z NHL, Pavla Trnku, který ukončil angažmá na Floridě, a Jaroslava Špačka z Columbusu. Po dobu výluky také v útoku vypomáhají Martin Straka z Los Angeles, který se tak v jednom týmu sešel se svým bratrem Michalem a jmenovcem Josefem, ale zřejmě by neměl hrát kvůli potížím s třísly, dále Milan Kraft z Pittsburghu a nově také slovenský držitel Stanleyova poháru Martin Cibák z Tampy Bay. Na hostování do prvoligového Ústí nad Labem po jeho příchodu zamířil útočník Šaffer, už dříve se přesunul do Jihlavy obránce Dobrovolný.

Znojemští orli by rádi zastavili šňůru nevyrovnaných výkonů, které je provází od začátku extraligy. I když se hráči snaží odvádět na ledě co nejlepší výkony, mnohdy to nestačí a soupeřům se daří nastřílet více branek do znojemské sítě. Důslednější obrana a zvýšení efektivity střelby by mělo vést k úspěchu, toho jsou si jistě trenéři i hráči vědomi. Mimo hru zřejmě stále bude trio Soudek, I. Rachůnkek, Kucharčík.