Tesla Orli Znojmo Tesla Orli Znojmo

Orlím zrakem: 4. kolo ZNO - KVA

Orlím zrakem: 4. kolo ZNO - KVA

Z n o j m o - Kolotoč extraligových zápasů začíná pomalu nabírat obrátky, neboť soutěž již v neděli pokračuje dalším kolem. Po gólové přestřelce v Třinci se šťastným koncem pro Znojmo se svěřenci trenéra Zajíce představí poprvé v nové sezóně svým fanouškům v ligovém zápase. V netradičních černých dresech nastoupí proti týmu karlovarské Energie, který v úvodním kole přehrál šestinásobného československého mistra z Kladna v poměru 3:2.
Výsledky letní přípravy sice nemusí nic znamenat, ale mohou leccos naznačit. Karlovy Vary odehrály celkem čtrnáct zápasů a to i se čtyřmi týmy ze zahraničí, konkrétně z Německa a Švýcarska. Bilance týmu, který v loňské sezóně skončil po základní části dvanáctý a jenž má letos ambice poprvé v historii proniknout mezi elitní osmičku a zahrát si play-off, zní: 8 vítězství a 6 porážek.

Kádr prošel velkými obměnami. Kámen na kameni nezůstal na brankářském postu. Odešli zkušení brankáři Barta a Pejchar, nahradila je trojice mladíků. Jedničkou bude lotyšský reprezentant Edgars Masalskis, záda mu budou střídavě krýt Zdeněk Šmíd a Lukáš Mensator. Ke změně došlo i na pozici hlavního kouče. Tu obsadil dlouholetý trenér Orlů Pavel Pazourek, kterému bude pomáhat reprezentační asistent Radim Rulík.

Do Varů s sebou Pazourek přivedl znojemského odchovance Milana Procházku, v týmu má k dispozici také bývalého útočníka Znojma Petra Kumstáta. Dalšími novými akvizicemi Západočechů jsou útočníci Róbert Tomík, Ľubomír Hurtaj, Michal Dvořák a Petr Míka, do obrany přišli Jiří Polák, Zdeněk Kutlák, Lukáš Krajíček a Martin Hlavačka. V mužstvu už naopak dále nebudou působit zadáci Hájek, Galvas a Vantroba a útočníci Netík s Němčickým. Nedávno odešel na hostování do Jihlavy také Vojtěch Polák.

Jediným hráčem z NHL, který zatím posílí Karlovarské, je obránce Martin Štrbák z Pittsburghu Penguins. Ten však v prvním zápase ještě nenastoupil, hrát zřejmě nebude ani proti Znojmu. Vedení mělo zájem i o dvojici českobudějovických odchovanců a reprezentantů Prospal – R. Dvořák, ale prvně jmenovaný se již rozhodl pro mateřský klub, s druhým se teprve jedná.

Znojemští fanoušci byli po několik posledních let zvyklí zpestřit si hokejem oslavy historického vinobraní. Letos tomu tak nebude, neboť v neděli už budou pouze doznívat jeho následky. Orli by měli opět nastoupit s Vokounem v brance. Gólman dostane avizované volno až příští týden, kdy ho zastoupí Přikryl. Do zápasu ještě nezasáhnou Kucharčík se Soudkem, kteří ještě nejsou zcela zdravotně v pořádku. Vítězná sestava se tak zřejmě nebude měnit.

Přehled vzájemných zápasů

Související články

Reportáž
ne 19. 9. 2004

Orli zatím bez ztráty bodu

Aktuální zprávy
ne 19. 9. 2004

Užili jsme si pěkný den