Orlím zrakem: 4. kolo ZNO - KVA

SO 18. 9. 2004
Z n o j m o - Kolotoč extraligových zápasů začíná pomalu nabírat obrátky, neboť soutěž již v neděli pokračuje dalším kolem. Po gólové přestřelce v Třinci se šťastným koncem pro Znojmo se svěřenci trenéra Zajíce představí poprvé v nové sezóně svým fanouškům v ligovém zápase. V netradičních černých dresech nastoupí proti týmu karlovarské Energie, který v úvodním kole přehrál šestinásobného československého mistra z Kladna v poměru 3:2.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku Výsledky letní přípravy sice nemusí nic znamenat, ale mohou leccos naznačit. Karlovy Vary odehrály celkem čtrnáct zápasů a to i se čtyřmi týmy ze zahraničí, konkrétně z Německa a Švýcarska. Bilance týmu, který v loňské sezóně skončil po základní části dvanáctý a jenž má letos ambice poprvé v historii proniknout mezi elitní osmičku a zahrát si play-off, zní: 8 vítězství a 6 porážek.

Kádr prošel velkými obměnami. Kámen na kameni nezůstal na brankářském postu. Odešli zkušení brankáři Barta a Pejchar, nahradila je trojice mladíků. Jedničkou bude lotyšský reprezentant Edgars Masalskis, záda mu budou střídavě krýt Zdeněk Šmíd a Lukáš Mensator. Ke změně došlo i na pozici hlavního kouče. Tu obsadil dlouholetý trenér Orlů Pavel Pazourek, kterému bude pomáhat reprezentační asistent Radim Rulík.

Do Varů s sebou Pazourek přivedl znojemského odchovance Milana Procházku, v týmu má k dispozici také bývalého útočníka Znojma Petra Kumstáta. Dalšími novými akvizicemi Západočechů jsou útočníci Róbert Tomík, Ľubomír Hurtaj, Michal Dvořák a Petr Míka, do obrany přišli Jiří Polák, Zdeněk Kutlák, Lukáš Krajíček a Martin Hlavačka. V mužstvu už naopak dále nebudou působit zadáci Hájek, Galvas a Vantroba a útočníci Netík s Němčickým. Nedávno odešel na hostování do Jihlavy také Vojtěch Polák.

Jediným hráčem z NHL, který zatím posílí Karlovarské, je obránce Martin Štrbák z Pittsburghu Penguins. Ten však v prvním zápase ještě nenastoupil, hrát zřejmě nebude ani proti Znojmu. Vedení mělo zájem i o dvojici českobudějovických odchovanců a reprezentantů Prospal – R. Dvořák, ale prvně jmenovaný se již rozhodl pro mateřský klub, s druhým se teprve jedná.

Znojemští fanoušci byli po několik posledních let zvyklí zpestřit si hokejem oslavy historického vinobraní. Letos tomu tak nebude, neboť v neděli už budou pouze doznívat jeho následky. Orli by měli opět nastoupit s Vokounem v brance. Gólman dostane avizované volno až příští týden, kdy ho zastoupí Přikryl. Do zápasu ještě nezasáhnou Kucharčík se Soudkem, kteří ještě nejsou zcela zdravotně v pořádku. Vítězná sestava se tak zřejmě nebude měnit.

Přehled vzájemných zápasů