Orlím zrakem: 42. kolo ZNO - TRI

Naši soupeři
PO 24. 1. 2005
Z n o j m o - Po kratší pauze, vyplněné víkendovým Utkáním hvězd, se opět rozjíždí kolotoč zápasů základní části Tipsport extraligy. Znojemští orli se v úterý na domácím ledě střetnou s předposledním celkem tabulky, týmem HC Oceláři Třinec. Ti mají sice na čtrnáctou Jihlavu náskok 24 bodů, o účast v play-off už ale prakticky přišli, protože na osmičku ztrácejí bodů 18. Orlům ve čtvrtek nevyšel souboj se Spartou, přesto si udrželi s 56 body průběžnou devátou pozici.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku Třineckým se letos proti Znojmu paradoxně nedaří doma. Oba zápasy prohráli o gól (4:5 a 3:4), zato v Hostan aréně Orly deklasovali poměrem 5:0. Stejným výsledkem však skončil i poslední zápas Ocelářů s tím rozdílem, že góly střílel pouze Vsetín. Mužstvo dlouhodobě provázejí nevyrovnané výkony, i proto se letos pohybuje na chvostu tabulky. Z pěti lednových utkání dvě vyhrálo a tři prohrálo, z toho se Spartou až v prodloužení.

Severomoravany nespasila ani předvánoční posila na trenérském postu, kdy se ke dvojici Marek-Mach připojil slovenský kouč Ľubomír Pokovič. Rovněž v kádru došlo k několika změnám. Obránce Čakajík posílil Znojmo, Rozsíval Pardubice, naopak ze Slavie přišel Tomáš Klouček. Do Karlových Varů odešel útočník Kucharczyk, jeho kolega Pletka zamířil do Českých Budějovic. Z Olomouce však klub angažoval Jaroslava Svobodu, jenž v NHL nastupoval za Carolinu. V brance nahradil Lakosila ze Vsetína zapůjčený Biegl, který se tak po pěti letech vrátil do svého bývalého působiště.

V Praze ještě nemohl za Orly nastoupit křídelník Havlát, jemuž včas nedošla z Ruska transferkarta. Zatím není jisté, zda už bude moci v úterý hrát. Téměř určitě však do hry nezasáhne zkušený bek Soudek. Mužstvo bude bojovat o body nejen s Třincem, ale na dálku i s Plzní a Litvínovem, kteří jsou v poslední čtvrtině základní části jeho nejvážnějšími soupeři v souboji o postupovou příčku. Utkání začíná tradičně v 17.30 hod.