Po přestávce musíme ty body jen přidávat, věří Filip Haman

Rozhovory
PÁ 12. 11. 2021
Třiadvacetiletý obránce Filip Haman má za sebou prvních šestnáct zápasů v mezinárodní ICEHL. Jak je s přestupem do Znojma spokojený? A jak často sleduje jeho výkony přímo na stadionu jeho otec Radek?
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

V tabulce vám náleží devátá příčka. To asi není pozice, kde byste se chtěli pohybovat, že?
Spokojeni opravdu nejsme. Některé zápasy jsme mohli zvládnout lépe. V některých jsme ale naopak zabojovali a urvali to. Bohužel jsme tam, kde jsme a po pauze musíme ty body jen přidávat.

Nyní si od zápasů vzhledem k reprezentační přestávce odpočinete. Jste rád?
Těžko říct. Je to tak naplánované a my to musíme respektovat. Trochu si odpočineme od hokeje a pak se zase vrátíme do tréninku.

Když se ještě vrátím k tomu domácímu zápasu se Salzburgem. Jak jej zpětně hodnotíte?
Bylo to hrozné. Z naší strany nefungovalo vůbec nic. Salzburg nás předčil v pohybu i v nasazení. Vůbec jsme si nezasloužili vyhrát.

Přitom jste do toho zápasu vstoupili aktivněji a šli jste do vedení...
Těžko říct, co to zlomilo. Byl to druhý zápas ve dvou dnech, ale na to se vymlouvat nemůžeme. Dali jsme gól, ale pak jsme absolutně přestali s pohybem a naším systémem. Soupeř nás jednoznačně přehrál. Bylo to na ledě vidět.

Osobně jste nějakou únavu pociťoval?
Trochu ano, ale to je naše práce, naše povolání... Mají to tak všichni. Řeč o únavě nemůže vůbec být.

Jste spokojený, že jste se rozhodl pro Znojmo? Jak vám vyhovuje ICEHL?
Určitě ano. Hraje se nahoru dolu, pro diváky to je atraktivní. Padá hodně branek. Je to hodně fyzicky náročné, ale to se dalo čekat.

Všiml jsem si, že na zápas s Lublaní se na vás byl podívat i váš otec. Chodí pravidelně?
Když má tu možnost, tak se snaží chodit, ale bydlí na Vysočině, tak to má trochu z ruky.

Řešíte spolu vaše výkony?
Ano, bavíme se o hokeji prakticky každý den. Když má nějaký názor, tak mi ho řekne.