Orli Znojmo Orli Znojmo

Poprvé na ledě i s novými tvářemi

Poprvé na ledě i s novými tvářemi

Hokejisté A-týmu Orlů vyjeli poprvé na ledovou plochu. Na zimním stadionu v Telči si zabruslil kompletní tým, včetně dvou nových tváří, které do Znojma přicházejí na zkoušku. Jsou jimi útočník Petr Beránek a obránce René Piegl.

Beránek není pro znojemské fanoušky neznámou tváří, na jihu Moravy už dvě sezóny působil, a to v letech 2012 až 2014. V té době byl také juniorským reprezentantem, zahrál si na mistrovství světa do dvaceti let. Ze Znojma následně vedly jeho kroky do Hradce Králové, kde si zahrál extraligu. Přes prvoligové štace v Litoměřicích, Slavii, Havířově a Vsetíně se nyní pětadvacetiletý útočník pokusí vybojovat si místo v kádru Orlů pro EBEL.

Stejný úkol čeká také na Reného Piegla. Mladý třiadvacetiletý bek je odchovancem Českých Budějovic, v dresu Hradce Králové nakoukl do extraligy dospělých, ale většinu své kariéry zatím působil v první lize, naposledy ve Frýdku-Místku.

Na ledě se po jejich boku objevil kompletní A-tým pod vedením trenérského štábu, a to včetně zahraničních posil, které do Znojma dorazily během uplynulého víkendu. Aktuální podoba orlího kádru je k dispozici zde. Na hráče a realizační tým nyní čekají dva týdny tvrdé dřiny před prvním přípravným duelem 14. srpna proti Kometě Brno.

Více fotografií z pondělního tréninku najdete v galerii pod článkem.

Fotogalerie