Tesla Orli Znojmo Tesla Orli Znojmo

Poslední kolo rozhodne! Orli mají všechno ve svých rukou, zastavit je může jedině Lublaň

Poslední kolo rozhodne! Orli mají všechno ve svých rukou, zastavit je může jedině Lublaň

Které dva týmy doplní již jistou šestici čtvrtfinalistů? K nalezení odpovědi na tuto otázku nestačilo ani devět kol nadstavby. O to napínavější budou úterní duely, jež nám definitivně prozradí finální složení všech účastníků play-off. Přijďte Orly podpořit, v 19:45 se jim postaví do cesty mužstvo z hlavního města Slovinska!
» Hvězda soupeře
Kanadský útočník Raphael Bussieres představuje největší útočnou hrozbu Lublaně

Zatímco v základní části byla Lublaň suverénně nejhorším týmem soutěže, v nadstavbě se vzchopila a dokonce opustila poslední příčku v tabulce. A to i navzdory tomu, že klub opustilo několik klíčových hráčů. Slovinci si očividně chtějí vylepšit závěr sezóny a zapomenout na nepovedený ročník, ve kterém dosáhli na nelichotivou metu šestnácti porážek v řadě.

Někdo by si mohl myslet, že v úterý půjde o jednoznačnou záležitost, opak je však pravdou. Pouze jedinkrát během pěti vzájemných zápasů v letošní sezóně skončilo utkání více jak jednobrankovým rozdílem. Lublaň k tomu navíc dokázala jednou zvítězit a jednou obrat Orly o bod v prodloužení.

Ačkoliv mají Orli všechno pevně ve svých rukou a teoreticky si mohou dovolit i prohru v případě, že body neukořistí ani Dornbirn, na nic takového se nehodlají spoléhat a chtějí si dokráčet pro jednoznačný postup do play-off v podobě úterní výhry. Jakékoliv vítězství nad Lublaní totiž posune Znojmo do vyřazovacích bojů bez ohledů na výsledky ostatních klubů.

V případě, že nemůžete být přímo na stadionu, lze sledovat textový online přenos. Ihned po odehrání všech úterních zápasů bude následovat výběr soupeřů pro čtvrtfinále.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
27 17 5 1 4 99:59

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo HDD Olimpija Ljubljana
pozice v tabulce 2. 5.
body 20 11
aktuální forma Dornbirn - Znojmo 4:2
Znojmo - Graz 3:2
Villach - Znojmo 3:6
Lublaň - Villach 4:5p
Lublaň - Fehérvár 3:2
Graz - Lublaň 0:5
nejproduktivnější hráč David Bartoš, 43 bodů (17 + 26) Raphael Bussieres, 34 bodů (9 + 25)
nejproduktivnější obránce André Lakos, 30 bodů (4 + 26) Sacha Guimond, 31 bodů (11 + 20)
brankář Marek Schwarz (90,3 %) Jeff Frazee (90,1 %)
využití přesilovek 20,5 % 7,4 %
úspěšnost oslabení 81,4 % 75,1 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#3 Ladislav Smetana, #16 Milan Zrnic
Čároví rozhodčí:#94 Christian Kaspar, #87 Gasper Zgonc

Sestavy z posledních zápasů

Schwarz – Šulák, Stehlík, Lakos, McMonagle, Bořuta, Biro, Kadeřávek – Plíhal, Bartoš, Yellow Horn – Lattner, Pucher, Podešva – Vodný, Da Costa, Hughesman – Wronka, Šeda, Novák – Špaček.
Frazee – Groznik, Planko, Guimond, Selan, Čepon K., Čepon M., Srpčič – Pešut, Pem, Ograjenšek – Chvatal, Mušič, Bussieres – Zajc, Koren, Gabor – Uduč.

Související články