Orli Znojmo Orli Znojmo

Poslední kolo rozhodne! Orli mají všechno ve svých rukou, zastavit je může jedině Lublaň

Které dva týmy doplní již jistou šestici čtvrtfinalistů? K nalezení odpovědi na tuto otázku nestačilo ani devět kol nadstavby. O to napínavější budou úterní duely, jež nám definitivně prozradí finální složení všech účastníků play-off. Přijďte Orly podpořit, v 19:45 se jim postaví do cesty mužstvo z hlavního města Slovinska!
» Hvězda soupeře
Kanadský útočník Raphael Bussieres představuje největší útočnou hrozbu Lublaně

Zatímco v základní části byla Lublaň suverénně nejhorším týmem soutěže, v nadstavbě se vzchopila a dokonce opustila poslední příčku v tabulce. A to i navzdory tomu, že klub opustilo několik klíčových hráčů. Slovinci si očividně chtějí vylepšit závěr sezóny a zapomenout na nepovedený ročník, ve kterém dosáhli na nelichotivou metu šestnácti porážek v řadě.

Někdo by si mohl myslet, že v úterý půjde o jednoznačnou záležitost, opak je však pravdou. Pouze jedinkrát během pěti vzájemných zápasů v letošní sezóně skončilo utkání více jak jednobrankovým rozdílem. Lublaň k tomu navíc dokázala jednou zvítězit a jednou obrat Orly o bod v prodloužení.

Ačkoliv mají Orli všechno pevně ve svých rukou a teoreticky si mohou dovolit i prohru v případě, že body neukořistí ani Dornbirn, na nic takového se nehodlají spoléhat a chtějí si dokráčet pro jednoznačný postup do play-off v podobě úterní výhry. Jakékoliv vítězství nad Lublaní totiž posune Znojmo do vyřazovacích bojů bez ohledů na výsledky ostatních klubů.

V případě, že nemůžete být přímo na stadionu, lze sledovat textový online přenos. Ihned po odehrání všech úterních zápasů bude následovat výběr soupeřů pro čtvrtfinále.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
27 17 5 1 4 99:59

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo HDD Olimpija Ljubljana
pozice v tabulce 2. 5.
body 20 11
aktuální forma Dornbirn - Znojmo 4:2
Znojmo - Graz 3:2
Villach - Znojmo 3:6
Lublaň - Villach 4:5p
Lublaň - Fehérvár 3:2
Graz - Lublaň 0:5
nejproduktivnější hráč David Bartoš, 43 bodů (17 + 26) Raphael Bussieres, 34 bodů (9 + 25)
nejproduktivnější obránce André Lakos, 30 bodů (4 + 26) Sacha Guimond, 31 bodů (11 + 20)
brankář Marek Schwarz (90,3 %) Jeff Frazee (90,1 %)
využití přesilovek 20,5 % 7,4 %
úspěšnost oslabení 81,4 % 75,1 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#3 Ladislav Smetana, #16 Milan Zrnic
Čároví rozhodčí:#94 Christian Kaspar, #87 Gasper Zgonc

Sestavy z posledních zápasů

Schwarz – Šulák, Stehlík, Lakos, McMonagle, Bořuta, Biro, Kadeřávek – Plíhal, Bartoš, Yellow Horn – Lattner, Pucher, Podešva – Vodný, Da Costa, Hughesman – Wronka, Šeda, Novák – Špaček.
Frazee – Groznik, Planko, Guimond, Selan, Čepon K., Čepon M., Srpčič – Pešut, Pem, Ograjenšek – Chvatal, Mušič, Bussieres – Zajc, Koren, Gabor – Uduč.