První letošní domácí zápas je tu! Do Znojma míří Plzeň

PO 17. 8. 2015
Po švýcarském tripu se Orli představí poprvé v letošní přípravě také na domácím stadionu ve Znojmě. Soupeřem jim nebude nikdo jiný než extraligová Plzeň, která odehraje již osmý přípravný duel. Utkání začne v 18:00. Buďte u toho i vy!
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Svěřenci trenéra Jiřího Režnara mají za sebou náročnou štaci ve Švýcarsku, kde se představili v rámci Lehner Cupu. Tam ve dvou zápasech zanechali vskutku dobrý dojem, když nejdříve porazili silný Zug, následně ale nestačili na Ambri Piottu. „Jsem rád, že jsme to při stavu čtyři nula nevzdali a snažili se hrát dál," konstatoval po zápase brankář Tomáš Fučík.

V kádru Orlů se v zemi helvetského kříže předvedla také nová akvizice Colton Yellow Horn. Ten se ve dvojzápase uvedl jednou asistencí. V týmu naopak chybí Martinové Bača s Podešvou, přičemž oba mají lehké zdravotní problémy. Start obou hráčů je s otazníkem.

HC Škoda Plzeň

Umístění Plzně v posledních 5 letech

• 2014/2015 - 9. místo
  • 2013/2014 - 5. místo
  • 2012/2013 - 1. místo
  • 2011/2012 - 3. místo
  • 2010/2011 - 9. místo

Poslední vzájemný zápas s Orly odehrála Plzeň v září 2010 v rámci finále Tipsport Cupu, kdy porazili celek z jižní Moravy v prodloužení. Z Orlů pamatuje tento zápas hned pětice hráčů, obránce Štach, útočníci Beroun, Podešva a Bartoš. Pátým hráčem je Jan Lattner, který tehdy hrál první obrannou dvojici s Lubomírem Štachem, ale dnes nastupuje v útoku. Dřívější zápasy s Plzní odehrálo Znojmo v extraligové sezóně 2008/2009.

Indiánům se v posledních letech v nejvyšší soutěži České republiky daří. Tři roky zpátky vyhráli titul, předloni skončili ve čtvrtfinále a v minulé sezóně se těsně nestihli probojovat do play-off, o které je premiérově připravila Mladá Boleslav. Kádr v Plzni oplývá kvalitou, několik někdejších reprezentantů a hráči současné širší nominace reprezentační soupisky jsou tomu důkazem. Vše korunuje Ryan Hollweg, jenž je známý nejen svým hokejovým uměním, ale také svými silnými pažemi.

Sestavy z posledních zápasů

Fučík – Štach, Biro, Šulák, Stehlík, Kousalík, Bořuta, Nemčík – Tomas, Rehuš, Číp – Yellow Horn, Fiala, Lattner – Šedivý, Bartoš, Abdul – Beroun, Šeda, Novák.
Machovský – Sklenička, Kadlec, Pulpán, Jeřábek, Moravčík, Kubka – Lev, Bližňák, Kratěna – Schleiss, Preisinger, Johnson – Kubalík, Kracík, Indrák – Poletín, Přikryl, Hollweg.