První posilou do branky je Nechvátal, o svých kvalitách musí trenéry přesvědčit Drtina

Aktuální zprávy
PO 12. 5. 2014
Gólman Patrik Nechvátal a bek Marek Drtina. To jsou jména dvou mladých nadějných hokejistů, o která se rozrůstá soupiska Orlů. Zatímco litvínovský Nechvátal podepsal ve Znojmě smlouvu, Drtina, jenž má za sebou úspěšnou sezónu v Havlíčkově Brodě, bude muset trenéry o svých zkušenostech ještě přesvědčit.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Patrik Nechvátal

Momentálně jednadvacetiletý Patrik Nechvátal začínal s hokejem v Brně, avšak již v deváté třídě si jej vyhlédl skaut Karlových Varů a nadějný brankář se stěhoval do západních Čech. V sezóně 2009/2010 směřovaly jeho kroky do nedalekého Litvínova, v jehož dresu nastoupil o tři roky později poprvé do extraligy mužů. V posledních sezónách vypomáhal prvoligovým i druholigovým klubům, ale starty si připsal i v Litvínově.

"Patrika Nechvátala jsme si vyhlédli v Litvínově, kde nastoupil i k několika duelům v extralize. Je to mladý nadějný gólman a věříme, že bude přínosem pro klub," řekl Rostislav Dočekal, sportovní manažer Orlů. "Je to jeden z dvojice gólmanů, o které chceme tým na novou sezónu posílit," dodal.

» Patrik Nechvátal na Eurohockey.com

Marek Drtina

Nadějný obránce hokejově vyrůstal v Pardubicích, v jejichž barvách i poprvé nakoukl v sezóně 2008/2009 do seniorské extraligy a v roce 2012 s nimi oslavil extraligový titul. Ve svých čtyřiadvaceti letech vyzkoušel i angažmá v Hradci Králové, Chrudimi a Jihlavě. Loni nastupoval za prvoligový Havlíčkův Brod, kde si připsal jedenáct kanadských bodů a stal se jedním z nejproduktivnějších zadáků týmu. V extralize odehrál Drtina celkem šestašedesát utkání a dvanáct startů absolvoval za český reprezentační juniorský výběr.

"Marek Drtina přichází do Znojma na try-out. Uvidíme, jak se bude jevit v přípravném období, a podle toho se rozhodneme o jeho setrvání či nesetrvání," komentuje příchod urostlého beka Dočekal.

» Marek Drtina na Eurohockey.com

Foto: hokej-litvinov.cz a hcrebel.cz.