Šel jsem do Znojma rád, tady si zachytám, těší se brankář Horčička

Rozhovory
ÚT 12. 5. 2009
<em>Znojmo</em> - Jednou z výrazných osobností, které posílily nově se tvořící tým Orlů, je třicetiletý brankář <b>Luboš Horčička</b>. Přestože většinu své kariéry strávil v prvoligové brance, má za sebou i více než stovku extraligových zápasů, převážně v dresu Kladna a Třince. Do Znojma přichází na hostování z brněnské Komety a věří, že bude stabilně nastupovat v orlím dresu v první lize. <i>(Foto na úvodní straně: hc-kometa.cz)</i>
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Jak jste se vůbec dostal k hokeji?
S hokejem jsem začal v Děčíně v sedmi letech. Tenkrát chodili takový ti náboráři po školách, tak jsme se s kamarádama na to dali a šli hrát hokej.

Proč zrovna v brance?
Mě to tam vždycky táhlo, vždycky jsem chtěl chytat. Hned od začátku jsem si vlezl do branky a chytal jsem.

Vystřídal jste již docela dost klubů. Kde všude jste působil?
V Děčíně jsem vydržel až do dorostu, pak jsem se stěhoval do Kladna, později do Třince. Potom jsem byl chvíli v Kadani, ale nejdýl jsem byl v Chomutově. Pak v Mostě a naposledy v Kometě. Bylo toho dost.

Na co zatím ve své kariéře nejraději vzpomínáte?
Já jsem vlastně ještě ničeho moc nedosáhl. Já mám samý druhý místa. Kde jsem byl, tam jsem skončil druhej. Takže v podstatě zatím nemám na co vzpomínat.

Co bylo vaším nejsmutnějším zážitkem? Na co naopak vzpomínáte nerad?
Že jsem byl v týmu, který sestoupil z extraligy (Kladno 2002).

Dostal jste někdy příležitost nakouknout do reprezentace?
Od šestnácti do dvaceti jsem pravidelně jezdíval na reprezentační srazy, ale na žádném mistrovství jsem nebyl. Vždycky mě dva dny před odjezdem vyhodili. No, fakt!

Jak se to seběhlo, že jste se ocitl ve Znojmě?
Tím, že Brno koupilo extraligu a přišel Trvka, byli jsme tam najednou tři gólmani. Tak mě poslali, abych šel chytat do Znojma. Vůbec mi to nevadí, jsem naopak rád. V Kometě bych stejně asi seděl na střídačce, tady si zachytám.

Máte za sebou mnoho prvoligových utkání. Dalo by se říci, že už máte své budoucí soupeře přečtené. Bude to pro vás nějaká výhoda?
Možná ano. Já na to ale takhle nekoukám. Je ale fakt, že v tý první lize už něco odchytáno mám. Já jsem hlavně rád, že jsem tady. Šel jsem do Znojma hlavně proto, že tady budu chytat. Snad to vyjde a budeme hrát dobře.

Se současným znojemským trenérem Nelibou jste se potkal před časem v Mostě. Jak byste ho ohodnotil?
Pro mě je to trenér v pohodě. Nemám s ním žádný problém, dobře jsme spolu vycházeli. Je to dobrý, že je tady, i když člověk si časem zvykne na každýho.

Když se vám naskytne trochu volného času, jak ho nejraději trávíte? Máte nějaké koníčky?
Nejvíce jsem s rodinou a odpočívám. Nemám žádné vyhraněné koníčky, ale rád čtu knížky. Mám pár oblíbených autorů - Forsyth, Brown, Hemingway, z českých jsem hodně četl Lustiga.