Snažil jsem se být maximální oporou a pomoct týmu, ohlíží se Dominik Groh

ÚT 21. 9. 2021
Trenérské duo Beroun – Jakeš udělalo po výsledkově nevydařené první třetině v duelu s Vídní změnu a do brankoviště vyslalo Dominika Groha. Tento tah se nakonec ukázal být jako jeden z nejdůležitějších dílků vítězné skládačky.

Do utkání s Vídní jste naskočil až od druhé třetiny za nelichotivého stavu 1:3. Jak probíhal zápas z vašeho pohledu?
Musím říct, že v obranném pásmu se mi na nás v první třetině opravdu nedívalo dobře. Nebylo nic příjemného sledovat, kolik měli hráči Vídně na zakončení času. Na druhou stranu šlo o velmi speciální zápas. Bylo to mnohem těžší než jakákoliv předchozí derby s Vídní. Tenhle zápas byl neskutečně vyhrocený. Přišlo spoustu lidí. Tak nějak jsme po první třetině cítili, že takhle špatně to dopadnout nemůže... Vlétli jsme do další třetiny a hráli jsme fantasticky.

Jako tým jste působili na ledě lepším dojmem, ale Vídeň stále hrozila z brejků a v útočném pásmu dokázala být nebezpečná. Jaké konkrétní kroky bylo potřeba si s obránci vyříkat, aby se od druhé třetiny podařilo jejich snahu co nejvíce eliminovat?
Ano, řekl bych, že jsme opravdu mnohem lépe bruslili, měli jsme více šancí. Vídeň jen ujížděla do rychlých kontrů, u nás ve třetině se většinou dlouho neohřáli. Je ale pravda, že když už zahrozili, tak to zavánělo průšvihem... Myslím si, že kluci z útoku nestíhali vypomáhat obráncům, často nám tam chyběl třetí hráč. Naštěstí jsme na to dokázali reagovat a během zápasu jsme si začali mnohem více pomáhat a hrát jako jeden tým.

O vydřeném vítězství nakonec rozhodl ve třetí třetině tak trochu symbolicky kapitán Radim Matuš. Jak moc vám tato výhra pomůže směrem do dalších zápasů?
Tohle nás neskutečně nakopne! Dostali jsme v přípravných zápasech i v Bolzanu, a vlastně i doma s Vídní, několik lekcí. Už víme, že góly umí dávat i soupeř, a když vedeme o jeden nebo dva góly, tak k tomu musíme přistoupit s pokorou a makat dál na sto procent.

Vy jste se po svém nástupu na led poměrně rychle dostal do zápasu a působil jste jistým dojmem. Dařilo se vám puky nevyrážet, naopak spoustu jste jich udržel a hodně tím pomohl obráncům...
Jsem rád, že jste si toho všimnul (úsměv). Musím říct, že tohle se v zápase opravdu dařilo. Snažil jsem se být klukům maximální oporou, jak jen to šlo. Tohle je totiž v zápasech nahoru – dolů často rozhodující. Hráli jsme výborně směrem dopředu, ale vzadu jsme měli spoustu mezer. I proto jsem rád, že mi to takhle vyšlo a zvítězili jsme.

Bavili jste se se spoluhráči před zápasem, jaká bude atmosféra, a jak bude probíhat úvodní ceremoniál za Miroslava Fryčera? Přeci jen první domácí utkání, fanoušci byli hodně natěšení...
Každý z nás tušil, že přijde hodně lidí a bude to úplně o něčem jiném, než v posledním období, ať už v přípravě, nebo když jsme ligu dočasně opustili. Před samotným zápasem jsme si připomínali, za koho hrajeme, a jak moc je to speciální. Motivovalo nás to.

Atmosféra byla naprosto skvělá. Fanoušci fandili i za nepříznivého stavu. Moc bych si přál, aby takhle vypadal každý domácí zápas, protože Znojmo si to jednoznačně zaslouží.