Stane se ústecký Lev další kořistí znojemského Orla?

PÁ 22. 1. 2010
<em>Znojmo</em> - Ve středu kralovali Orli na ledě olomoucké mory, kde po výhře 6:1 sebrali všechny možné body. Ke čtyřicátému druhému kolu druhé nejvyšší hokejové soutěže v republice zavítá do znojemské tvrze první tým tabulky. Souboje s Ústeckými Lvi jsou vždy vyrovnané až do poslední chvíle, jak je vidět na konečných výsledcích, které rozhodoval jediný gól. Avšak dvakrát opouštěl led s úsměvem na rtech Slovan. Další měření sil čeká tyto dva soupeře v sobotu od 17:30 hodin ve znojemské Hostan aréně.

Přestavení soupeře

Ústí je se sto pěti body doposud nejúspěšnějším celkem první ligy. Až v jedenáctém kole odešli Lvi z ledu jako poražený celek. Do cesty se jim totiž postavil domácí Chomutov. Ovšem následovalo dalších dvanáct výher a poté zavítali do Zlatopramen arény Orli. Ti překvapili většinu hokejových fandů, neboť obrali domácí tým o dva body.

Z této porážky se nevzpamatoval Slovan ani v příštím zápase a podlehl Benátkám vysoce 0:5. Dalším týmem, který favorita soutěže porazil, se stalo Vrchlabí. To sebralo Lvům body dokonce dvakrát.

Hráčský kádr

foto
Vzájemné zápasy bývají často vyhecované

Jak vypovídá soupiska, kádr je tvořen samými kvalitními hráči. Tabulku produktivity vede o dva kanadské body Jan Alinč (13 + 24). Na druhém místě nalezneme Romana Pšurného (15 + 20) a Pavla Janků (20 + 15). Poslední jmenovaný je taktéž nejlepším střelcem týmu, soupeřova gólmana prostřelil celkem dvacetkrát. Bývalý znojemský hráč Milan Mikulík (8 + 26) je nejlepším nahrávačem týmu.

Produktivitu obranných řad vede Roman Němeček (4 + 19), jenž dříve taktéž nosil na prsou znojemského Orla. V brance strávil nejvíce minut Zdeněk Orct a s úspěšností 93,26% je třetím gólmanem ligy. Dvojku mu dělá Dušan Salfický, který má na kontě úspěšnost 91,59%.

Vzájemné zápasy

Tito dva soupeři se potkali na ledě prozatím třikrát a všechna klání byla maximálně vyrovnaná. Lepší bilanci má však Slovan, neboť v duelech získal sedm bodů. Nejprve se hrálo na jihu Moravy. Ústí se dostalo do dvoubrankového náskoku, ale čtyři minuty před koncem snížil Morava. Až do posledních sekund domácí bojovali ze všech sil, vyrovnávací gól ovšem za gólmanem Fialou neskončil.

Druhé střetnutí mělo podobný průběh, avšak týmem s náskokem o dvě branky bylo Znojmo. Domácím se v posledních dvou minutách podařilo vyrovnat a zápas směřoval do prodloužení, kde Kolafa rozhodl o tom, že jeho tým jako první dobyl Zlatopramen arénu. Třetí zápas se konal taktéž na severu Čech. Po gólové smršti v závěrečném dějství se z vítězství 4:3 radoval Slovan.

Z kabiny Orlů

Znojemští hokejisté v posledním utkání porazili ve vynikajícím zápase Olomouc 6:1 a stále okupují šestou příčku tabulky. Na čtvrté místo, které zajišťuje přímý postup do play-off, ztrácejí čtyři zápasy před koncem osm bodů. Od sedmé Jihlavy je dělí pouhé dva body.

Orlí marodka se před sobotním duelem téměř vyprázdnila. Při zápase v Olomouci již nastoupil Karel Plášek, a tak mezi zraněnými zůstává Radek Haman a Peter Sojčík. První jmenovaný již delší dobu trénuje s týmem a připraven zasáhnout bude příští sobotu proti Benátkám.