Tesla Orli Znojmo Tesla Orli Znojmo

Švédský obr do útoku! Přichází Filip Ahl

Švédský obr do útoku! Přichází Filip Ahl

Hokejové Znojmo hlásí svou první novou tvář ze zahraničí pro příští ročník mezinárodní bet-at-home ICE Hockey League. Je jí třiadvacetiletý švédský útočník Filip Ahl, který v loňské sezóně působil v týmu Bratislava Capitals.

„Na Filipa máme výborné reference. Počítáme s ním do útoku k Vojtovi Němcovi a Tomáši Svobodovi, měl by je skvěle doplňovat. Je urostlý, měří přes 190 centimetrů, bude velmi dobrý v předbrankovém prostoru. Loňskou sezónu v Bratislavě výborně začal, pak jej přibrzdilo zranění, což ovlivnilo jeho výkony a statistiky. Na tomto transferu jsme pracovali ještě s Mirkem Fryčerem, i proto jsem velmi rád, že se nám podařilo celou věc dotáhnout," konstatuje prezident Orlů Pavel Ohera.

Ahl se narodil v Jönköpingu a místní hokejový klub HV 71 jej hokejově vychoval. Ve všech věkových kategoriích patřil k lídrům mužstva, postupně se dostal i do mládežnických reprezentací země tří korunek. Zahrál si na mistrovstvích světa do 18 i do 20 let, kde Švédům těsně unikla medaile. Ve věku devatenácti let odešel do Kanady, sezónu strávil v juniorské WHL, poté se ale vrátil domů a v dresu Örebrö nastoupil k patnácti utkáním v Elitserien.

V ročníku 2019/20 v dresu Karlskogy nasbíral ve 40 utkáních úctyhodný bod na zápas. Právě tyto výkony zaujaly nováčka mezinárodní soutěže ICE Hockey League z Bratislavy, kam Ahl loni odešel a v 34 utkáních základní části si připsal 29 bodů za 8 gólů a 21 asistencí. Nyní si vyzkouší stejnou soutěž v dresu Orlů.

Statistiky Filipa Ahla: