Švédský obr do útoku! Přichází Filip Ahl

Aktuální zprávy
ČT 6. 5. 2021
Hokejové Znojmo hlásí svou první novou tvář ze zahraničí pro příští ročník mezinárodní bet-at-home ICE Hockey League. Je jí třiadvacetiletý švédský útočník Filip Ahl, který v loňské sezóně působil v týmu Bratislava Capitals.

„Na Filipa máme výborné reference. Počítáme s ním do útoku k Vojtovi Němcovi a Tomáši Svobodovi, měl by je skvěle doplňovat. Je urostlý, měří přes 190 centimetrů, bude velmi dobrý v předbrankovém prostoru. Loňskou sezónu v Bratislavě výborně začal, pak jej přibrzdilo zranění, což ovlivnilo jeho výkony a statistiky. Na tomto transferu jsme pracovali ještě s Mirkem Fryčerem, i proto jsem velmi rád, že se nám podařilo celou věc dotáhnout," konstatuje prezident Orlů Pavel Ohera.

Ahl se narodil v Jönköpingu a místní hokejový klub HV 71 jej hokejově vychoval. Ve všech věkových kategoriích patřil k lídrům mužstva, postupně se dostal i do mládežnických reprezentací země tří korunek. Zahrál si na mistrovstvích světa do 18 i do 20 let, kde Švédům těsně unikla medaile. Ve věku devatenácti let odešel do Kanady, sezónu strávil v juniorské WHL, poté se ale vrátil domů a v dresu Örebrö nastoupil k patnácti utkáním v Elitserien.

V ročníku 2019/20 v dresu Karlskogy nasbíral ve 40 utkáních úctyhodný bod na zápas. Právě tyto výkony zaujaly nováčka mezinárodní soutěže ICE Hockey League z Bratislavy, kam Ahl loni odešel a v 34 utkáních základní části si připsal 29 bodů za 8 gólů a 21 asistencí. Nyní si vyzkouší stejnou soutěž v dresu Orlů.

Statistiky Filipa Ahla: