Tréninky ve Znojmě? Super tempo, hodnotí mladá naděje Oliver Šatný

Rozhovory
PO 23. 8. 2021
Čerstvě osmnáctiletý brankář Oliver Šatný se v těchto dnech připravuje ve Znojmě s A-týmem před odletem do zámoří. Účastník dorosteneckého mistrovství světa má před sebou výzvu v jedné z nejkvalitnějších juniorských soutěží světa, trénuje na ni pod palbou znojemských útočníků.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Olivere, vy jste loni hrál v Mladé Boleslavi a Ústí, příští sezónu míříte do Kanady. Jak se stalo, že se připravujete na znojemském ledě?
Můj agent se domluvil se zdejším prezidentem klubu, za což bych chtěl panu Oherovi moc poděkovat. Díky němu tady teď můžu být a trénovat s týmem.

Předtím jste se připravoval v Táboře. Tady na jihu Moravy nejste dlouho, přesto už máte za sebou pár tréninků. Jak se cítíte? Bude to pro vás přínos?
Určitě. Na trénincích je super tempo, navíc úroveň střel i dalších herních činností je tady vysoká. Pro mě jako brankáře je to jenom dobře.

Proč jste se v osmnácti letech rozhodl odejít do Kanady?
Chtěl jsem se v kariéře i životě posunout dál. Letos na jaře na mistrovství světa do osmnácti let bylo vidět, že kanadští hráči jsou prostě dál než naši kluci. A já bych teď chtěl chytat proti nim.

Šampionátu v USA jste se zúčastnil i vy a za českou reprezentaci odchytal tři zápasy. Byl to ten rozhodující moment, který vás nakopl k přesunu do zámoří?
Asi ano. Střelba a obecně všechno bylo rychlejší a přesnější, zámořští kluci byli skvěle sehraní, a to přesto, že spolu během roku moc nehráli. Ta úroveň je přeci jen jinde než v české juniorce.

Míříte do týmu Charlottetown Islanders, který hraje ve frankofonním Quebecu. Co od tamní soutěže a života očekáváte?
Naštěstí já budu chytat v oblasti, kde se mluví hlavně anglicky. Štěstí pro mě. Ale jinak celkově je to rychlá, útočná liga, kde padá opravdu hodně gólů. Těším se na to.

Když se podíváte do budoucnosti, kam míří ambice Olivera Šatného? Je vaším cílem NHL?
Jedu teď na nováčkovský kemp Buffala Sabres z NHL. Čtrnáctého září tam letím a po tom kempu uvidíme, jak to celé nakonec bude.