V předvánoční atmosféře přijíždí Karlovy Vary

PO 22. 12. 2008
<em>Znojmo</em> - V předvečer Štědrého dne má hokejová extraliga na programu další kompletní kolo. Reprezentační přestávku si Znojmo vyplnilo vítězným předehrávaným duelem v Mladé Boleslavi, dotáhlo se v tabulce na ostatní soupeře a o další body bude bojovat v domácím souboji s týmem HC Energie Karlovy Vary. Porci utkání ve vánočním čase, kterou sice hráči dvakrát nemilují, pro fanoušky je však velmi atraktivní, načnou Orli v úterý od 17.30, kdy bude v Hostan Aréně vhozeno úvodní buly.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Karlovarská Energie se v tabulce nachází na pátém místě, od předposledního Znojma ji však dělí pouhých devět bodů, a to má na svém kontě o dva předehrávané duely navíc. Pozoruhodná je zajímavost z posledních odehraných zápasů, kdy Energetici během jednoho týdne sehráli tři utkání, v němž jeden z týmů vedl 3:0, aby vzápětí své vedení prohospodařil a soupeř manko smazal. Stalo se v úterním utkání na Kladně, pátečním v Litvínově i nedělním domácím souboji se Slavií Praha.

foto
⇒ Lukáš Mensator, ve 24 letech opora v brance Karlových Varů

Západočechy mrzel zejména zápas v Litvínově, kde nakonec i přes výborný start podlehli 4:5. Chuť si však spravili o dva dny později, kdy u příležitosti oslavy jubilejní tisícovky odehraných zápasů Josefa Řezníčka v extralize dvěma brankami v závěrečných minutách potopili pražskou Slavii.

Velkou zásluhu na vítězství měla už tradičně dvojice Petr Kumstát, Václav Skuhravý vyhřívající se na čele klubové produktivity. Bývalý znojemský útočník Kumstát nastřádal v 35 zápasech rovných 34 bodů (15 + 19), je nejlepším karlovarským střelcem, nahrávačem a s devíti kladnými body vládne i hodnocení pozitivní účasti na ledě. Pozici brankářské jedničky letos pevně drží Lukáš Mensator s úspěšností zásahů přes 92,5 procenta.

foto
⇒ Nejproduktivnější hráč Orlů v letošních zápasech s Karlovými Vary, Tomáš Čachotský

Souboje Znojma s Karlovými Vary jsou prozatím tuto sezonu postrachem pro domácí tým. Na konci září nejprve Energie díky třígólovému představení svého prvního útoku zvítězila na jihu Moravy 3:1, v říjnové odvetě pak spolupráce Erata s Čachotským a 52 úspěšných zákroků Jiřího Trvaje rozhodlo o těsné výhře Orlů 3:2. Tomáši Čachotskému se proti Varům letos daří, ve dvou odehraných zápasech zaznamenal branku a dvě asistence. Na druhé straně je proti bývalému klubu tradičně úspěšný Petr Kumstát, v aktuální sezoně zatím Trvaje překonal dvakrát.

Znojemským orlům dala úterní výhra v Boleslavi devítibodový náskok na poslední místo, a mohou se tak nyní dívat spíše směrem do vyšších pater tabulky, kde jsou bodové rozdíly opravdu minimální. Vždyť šestá Slavia má ke druhé příčce stejně daleko jako ke třinácté. Svěřenci Radima Rulíka a Václava Baďoučka tedy budou chtít prolomit nezdary domácích týmů v dosavadních utkáních se Západočechy a přiblížit se nejlepší desítce.

Rozpis nejvyšší hokejové soutěže u nás má v následujících dvou týdnech na přelomu roku naplánováno hned šest kompletních kol, Znojmo však bude mít díky zmíněné předehrávce na druhý svátek vánoční volno, a na led tak k soutěžnímu zápasu vyjede až v neděli znovu doma proti Vítkovícím.

Sestavy z posledních utkání

HC ZNOJEMŠTÍ ORLI: Trvaj - Tesařík, J. Mrázek (41. Rýgl), Chvátal, Bičánek, Švrček (41. Kotaška), Mojžíš - Kucharczyk, Dopita, Selingr - Erat, Haman, Plášek - Čachotský, Meidl, Demel (41. Beroun), od 41. navíc Růžička

HC ENERGIE KARLOVY VARY: Mensator - Dobroň, Čutta, Mudroch, Řezníček, Němec, Jiří Hanzlík, Prošek, Duben - Kumstát, Skuhravý, Košťal - Dej, Kristek, Sailer - Melenovský, Pech, Skladaný - Zucker, J. Bauer, Zaťovič

Ostatní zápasy 33. kola

HC Oceláři Třinec – BK Mladá Boleslav 3:2 (9.12.)
HC Litvínov - HC Lasselsberger Plzeň
HC Sparta Praha - HC GEUS OKNA Kladno