V těžké situaci narazí Orli na těžkého soupeře

ČT 24. 1. 2008
<em>Znojmo</em> - I přes porážku s Plzní se Znojmo dokázalo posunout o příčku výš na jedenáctou pozici. Ovšem před dvanáctými Pardubicemi má náskok pouhého bodu a na desáté místo, zaručující aspoň předkolo play off, ztrácí body čtyři. Nelehkou situaci Orlům ještě více ztěžuje skutečnost, že k dalšímu střetnutí zajíždějí na led druhého týmu tabulky hokejové extraligy – HC Slavie Praha. Úvodní buly bude vhozeno v 18:15.

Slavii vstup do nového roku 2008 vůbec nevyšel. Dosud v něm odehrála 10 zápasů a připsala si pouze 8 bodů za 2 výhry a prohru v prodloužení a na nájezdy. V minulém zápase prohrála nešťastně na ledě Třince 1:2, když nejdříve vedla, ovšem domácí celek dvěma góly stihl vývoj utkání otočit a dotáhnout do vítězného konce. Červenobílí pálili třikrát do tyčky třinecké branky.

Proti Znojmu se jí ale na domácím hřišti daří. Orli v Sazka aréně naposledy vyhráli před více než dvěma roky – přesněji 19. ledna 2006. V této sezóně dokázali Slavisté na vlastním kluzišti deklasovat Orly 7:0. Nejvíce se na vítězství podílel útočník Radek Duda, který dva góly vstřelil sám a na další branku přihrál.

Znojmo se však urostlého hráče tentokrát bát nemusí. Pražský tým jej totiž v prosinci uvolnil ze svých služeb a Duda se “odstěhoval“ do Švýcarska, konkrétně do Langnau, kde obléká dres místního SCL Tigers. Podle nejaktuálnějších informací by však měl přestoupit do týmu Basileje.

Dalším klíčovým hráčem, který ze Slavie během sezóny odešel, byl její nejproduktivnější obránce Martin Hlavačka, jenž přestoupil do Zlína. Ve svém novém působišti si zatím připsal ze tří zápasů dva body za dvě asistence.

Tým ze Sazka arény však dokázal svůj kádr posílit. Ze zámoří se do České republiky vrátil útočník Jakub Klepiš a podepsal se Slavií smlouvu do konce sezóny. Dravý útočník pak v prvním extraligovém zápase vstřelil gól. „Byl to pro mě super start. Šlo sice o náhodnou branku, ale gól jako gól,“ prohlásil po utkání šťastný navrátilec. Klepiš si ve staronovém dresu zatím v 17 zápasech připsal 7 bodů za 4 branky a 3 asistence.

Nejproduktivnějším hráčem “sešívaných“ je David Hruška, který má na svém kontě 33 bodů za 20 gólů a 13 přihrávek. Nejlepším střelcem je Jaroslav Bednář, jenž si připsal o gól víc, než Hruška. V kanadském bodování +/- patří slavistickému obránci Tomáši Žiškovi (+25) první místo v celé extralize.

Slavii, na rozdíl od Znojma, netrápí velká marodka. Zatímco se do sestavy domácích vrací uzdravený Červenka a chybět bude asi jen obránce Vašíček, Orlům budou scházet útočníci Erat, Růžička a Padělek a obránce Chmelíř.

Sestavy z posledního utkání

HC ZNOJEMŠTÍ ORLI: Trvaj - Švrček, Jareš, Tesařík, Bičánek, Kotaška, Mojžíš, Chvátal - Kucharczyk, Dopita, Selingr - J. Svoboda, R. Procházka, Demel - Beroun, Haman, Plášek - od 29. navíc Meidl

HC SLAVIA PRAHA: Svoboda - Kadlec, Vašíček, Kolařík, Sloboda, Žižka, Němeček, Drtina, Jebavý - Hruška, Beránek, Tomica - Bednář, Rataj, Sup - Klepiš, Růžička, Vondrka - Micka, Sklenář, Doležal

Ostatní zápasy 45. kola
HC Vítkovice Steel - HC Sparta Praha
HC Slovan Ústečtí Lvi - HC GEUS OKNA Kladno
HC Lasselsberger Plzeň - HC Energie Karlovy Vary
Bílí Tygři Liberec - HC MOUNTFIELD
HC Moeller Pardubice - HC Litvínov 1:2
RI OKNA Zlín - HC Oceláři Třinec 8.2.