Z orlí perspektivy: 17. kolo ZNO – VIT

Naši soupeři
SO 22. 10. 2005
Z n o j m o - Už v neděli budou mít hráči Znojma možnost napravit své páteční zaváhání proti Slavii Praha, kdy prohráli v Sazka Areně 0:3, a znovu se napojit na bodovou šňůru. Na jih Moravy zavítá tým Vítkovic, kterému se rovněž v první čtvrtině soutěže podařilo Orly porazit. Ti po dvou remízách a dvou prohrách klesli na pátou příčku, zatímco ostravští rytíři poskočili na druhé místo. Bodové rozdíly ve vrchní polovině tabulky jsou však až na vedoucí Slavii minimální.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku

HC Vítkovice Steel

Vítkovičtí ukončili čtyřzápasovou vítěznou sérii na domácím ledě a poprvé od 9. října vyjedou k utkání na hřišti soupeře. Ve své ČEZ aréně ještě od začátku sezóny nepoznali porážku, navíc zřejmě našli optimální týmovou pohodu. Naposledy porazili Zlín 2:1, když vítěznou branku uznal hlavní rozhodčí až o přestávce mezi třetinami po konzultaci s videorozhodčím. V prvním vzájemném utkání s Orly v tomto ročníku Severomoravané zvítězili 5:2 a mají na ně jeden bod náskok.

Změny v kádru:

Přišli:
Stanislav Jasečko (Zvolen, SVK)

Odešli:
Marek Černošek (Sparta Praha – host.), Lukáš Chmelíř (Vsetín – host.)
Ľubomír Pištek (Zlín), Jakub Hulva (Havířov – stř. starty)

Zranění, nemoci: Šimíček – koleno, Irgl – prst, Mařík – skřípnutý nerv v zádech

Předpokládaná sestava: Pinc (Kameš) - Kuboš, Philipp, Jasečko, S. Hudec, R. Polák, Dresler, Jurečka - J. Štefanka, Burger, Krenželok - Kropáč, Hubáček, Gulaši) - I. Padělek, R. Procházka, Tomášek - Hulva, Káňa, Köhler

Trenéři: Vladimír Vůjtek st., Miloš Holaň

HC Znojemští orli

Trenéři Hořava s Votrubou nemají k dispozici kompletní tým. Již delší dobu se musejí obejít bez útočníka Chlubny a obránce Chvátala. K poslednímu zápasu nenastoupil ani zadák Bičánek, který se zranil v duelu proti Karlovým Varům. V Praze byli na střídačce místo něj připraveni Varakas s jihlavským hostem Pavlem Staňkem, ale ani jeden z nich do utkání nezasáhl. Navíc i vyhlášeným střelcům chybí přesná muška, bez využití zůstávají nabízené přesilové hry.