Z orlí perspektivy: 37. kolo ZNO – PCE

ČT 29. 12. 2005
Z n o j m o - Posledním utkáním roku 2005 bude pro Znojemské orly prestižní souboj s týmem HC Moeller Pardubice. Úřadující mistr extraligy zavítá v pátek do Hostan arény a rozhodčí svým hvizdem zahájí zápas v 17.30 hod. Východočeši ve středu porazili na domácí půdě Plzeň 5:2 a momentálně jsou s 51 body šestí právě za Znojmem, které má díky výhře 3:2 nad Kladnem o dva body více. Napraví si Orli před svými fanoušky reputaci po minulém neúspěšném domácím duelu se Spartou?
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

HC Moeller Pardubice

Perníkáři nedávno provedli změny na trenérském postu. Kouče Martince a Šejbu nahradilo duo Vladimír Bezdíček a Petr Hemský. Důvodem byly nevyrovnané výkony mužstva a jeho propad tabulkou. Od té doby forma Pardubických stoupá, všechny čtyři zápasy pod novým vedením vyhráli. Znojmu zatím v této sezóně jedenkrát podlehli a jednou zvítězili, přičemž oba výsledky skočily 2:1. Pouze osm startů si do statistik připsal brankář Adam Svoboda, který se do klubu na čas vrátil, aby nahradil zraněnou jedničku Lašáka. Po roce je zpět i Slovinec Razingar, na jihu Moravy ale hrát nebude, k dispozici už však bude uzdravený Mikeska.

Změny v kádru:

Přišli:
Adam Svoboda (Togliatti, RUS – návrat z host.)
Jan Kolář II (Jindřichův Hradec – návrat z host.)
Petr Sýkora (Washington, NHL – návrat ze zámoří), Petr Koukal (Plzeň – návrat z host.), Jan Starý (Jindřichův Hradec – návrat z host.), Tomaž Razingar (Jesenice, SLO – návrat z host.)

Odešli:
Adam Svoboda (Timrå, SWE – host.)
Peter Klouda (Bratislava, SVK – host.), Marek Vorel (Plzeň – návrat z host.)

Zranění, nemoci: Novotný, Tvrdík – oba dlouhodobě zranění

Předpokládaná sestava: Lašák (Hylák) - Snopek, Čáslava, Mudroch, Havíř, Kántor, Linhart, Vágner, J. Kolář II - P. Sýkora, Blažek, Lubina - Mikeska, Hlinka, Rolínek - Čaloun, Koukal, J. Kolář I - Mrázek, Starý, Korhoň

Trenéři: Vladimír Bezdíček, Petr Hemský

HC Znojemští orli

Orli šťastně vyhráli na Kladně, i když málem promarnili dvougólové vedení. Proti oslabeným Buldokům se však dokázali prosadit sváteční střelci, obránce Němeček a defenzívní útočník Haman. Na hřištích soupeře se týmu poměrně daří, v tabulce venkovních zápasů je na třetím místě. Avšak doma jakoby znojemští hokejisté hráli pod tlakem. Před domácím publikem chtějí vždy uspět, do hry dávají všechny síly, ale z přemíry snahy pramení chyby, které soupeři trestají. Trenér Hořava bude nadále postrádat zadáka Chvátala i forvarda Berouna, jenž s naraženým loktem nemůže hrát.

Změny v kádru:

Přišli:
Jan Švrček (Prostějov / Přerov – host.)
Jakub Kraus (Karlovy Vary – host.), Andrej Petrakov (Třinec – zk.)

Odešli:
Pavel Selingr (Karlovy Vary – host.), Tomáš Chlubna (Bratislava, SVK / ?), Andrej Petrakov (RUS?)

Předpokládaná sestava: Trvaj (Hårstad-Evjen) - Bičánek, Němeček, Mojžíš, Heš, Čakajík, Jareš, Varakas - Ondřej, Pucher, Uram - Erat, Dopita, Ludvík - Mikulík, Haman, Plášek - Kraus, Vaškovič

Trenéři: Miloslav Hořava, Jan Votruba, (Jaroslav Vlasák)

Porovnání obou soupeřů

ZNOJMO PARDUBICE