Zavirovaní Orli jedou na Lapač

ČT 21. 9. 2006
Z n o j m o - Sedmé kolo O<sub>2</sub> extraligy odehrají Znojemští orli na ledě Vsetínské hokejové. Minulou sezónu svěřenci Miloslava Hořavy svému soku ani jednou nepodlehli, poslední výhru si Vsetín proti Znojmu připsal v lednu 2004, a tak se bude snažit tyto statistiky změnit. Pro Znojmo oslabené virózou to nebude jednoduchý duel. Utkání začně v 17:00 Na Lapači.

Nové pravidlo o neomezeném množství cizinců v kádru využil nejvíce právě Vsetín, jehož dres obléká finský brankář Vehviläinen, slovenská pětice Bobček, Stantien, Dubec, Sabol a Grill a lotyšští obránci Galvinš a Berzinš, ke kterým trenér Rostislav Vlach poznamenal: „Oba do mužstva zapadli. Věřím, že nám pomůžou.“
Letní příprava severomoravského klubu byla úspěšná, z dvanácti odehraných zápasů svému soupeři podlehli pouze třikrát. Klub, který loni musel v baráži bojovat o záchranu, se chce letos pokusit probojovat do desetičlenného play-off.

foto/
≡ Vloni Erat škrtil vsetínského hráče, nyní jsou naopak Orli škrceni zákeřným bacilem

Díky výrazné finanční pomoci z městské pokladny uhradil klub všechny hokejové dluhy, proto může v extralize pokračovat. "Všechny výplaty jsou zaplaceny," poznamenal trenér Vsetína.

Po šesti odehraných kolech se klub ze Valašska usídlil na 13. místě tabulky, když získal 5 bodů, tři za výhru proti mistrovské Spartě a dva za výhru v prodloužení proti Třinci. Nevíce ale hráče i trenéry mrzí prohra na ledě Liberce. „Je strašná škoda konce druhé třetiny. Nechali jsme se hloupě vyloučit a dostali dva góly. Předtím přitom Liberec nevěděl, co má hrát, a diváci na něj pískali. Kdybychom udrželi náskok do třetí části, věřím, že bychom vyhráli. Moje dva góly bohužel nebyly k ničemu,“ litoval útočník Demel, který je s pěti góly druhým nejúspěšnějším střelcem extraligy. Stejný počet branek tento hráč vsítil i během přípravy.

Sestava Vsetínu z posledního zápasu:
Štefl - Kučný, Hrabal, Horák, Galvinš, Ostrčil, Štach, od 21. Brincko, Pelikovský - Grill, Stantien, Demel - Dubec, Sakrajda, Rob - Škoda, Sabol, Duba - od 21. Davídek, Berzinš, Kraus.

Trenéři: Rostislav Vlach, Břetislav Kopřiva

Ve znojemském kádru panuje složitá situace, hráče klátí virové onemocnění. „Dnes už trénovali Plášek a Růžička, ale stav se stále mění a kdo do utkání nastoupí, budeme vědět až zítra po tréninku,“ uvedl trenér Miloslav Hořava k prekérním okolnostem, které neumožňují využít plnou sílu mužstva.