Znojemskou obranu posílí juniorský mistr David Stránský

Aktuální zprávy
ST 29. 7. 2020
Řadu znojemských obránců pro nadcházející sezónu rozšiřuje slovenský rodák s bohatými zkušenostmi z Chance ligy, který v roli kapitána dovedl juniorský tým Třince k mistrovskému titulu.

Většinu mládežnických sezón strávil čtyřiadvacetiletý rodák z Trenčína v dresu Třince, se kterým v sezóně 2015/16 v roli kapitána získal titul mistra Extraligy juniorů.

O rok později se mladý obránce přesunul do dospělého hokeje. Střídavě nastupoval v Chance lize v dresu Frýdku Místku a v druholigovém Novém Jičínu a Orlové. Za prvoligový Frýdek odehrál Stránský i loňskou sezónu, celkem tak má na svém kontě 116 startů v Chance lize.

Nyní přichází Stránský do Znojma. V obraně podpoří Adama Sedláka, Jakuba Stehlíka, Dominika Tejnora a Romana Čermáka. Se začleněním do týmu by slovenskému rodákovi mohl pomoct i Radim Matuš, bývalý spoluhráč z třinecké juniorky.

„David prošel celou třineckou akademií, v jeho posledních letech se z něj snažili udělat trošku defenzivnějšího beka. My budeme chtít využít i jeho útočných schopností, které má, a počítáme s ním jako s ofenzivním obráncem," konstatuje sportovní manažer a trenér Orlů Miroslav Fryčer. „Jsme přesvědčeni, že do kabiny zapadne i v povahově," dodává.

Nadějný obránce se již zapojil do přípravy a trénuje se zbytkem týmu. Své dovednosti by spolu s ostatními měl poprvé otestovat 11. srpna v přípravném zápase proti Havířovu.

Statistiky Davida Stránského: