Znojmo bude chtít od Buldoků tři body

SO 14. 10. 2006
Z n o j m o - O vítězství, které by upevnilo orlí postavení na prvním místě v tabulce, se budou v neděli 15. října snažit znojemští hokejisté na ledě HC Rabatu Kladno, které v dohrávce 13. kola O<sub>2</sub> extraligy podlehlo Litvínovu vysoce 7:4. Kladenští doposud získali patnáct bodů, z toho devět v domácím prostředí, a tudíž nebude pro Orly snadné uloupit plný počet bodů. Utkání začíná v 17:30.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024 Z prvního domácího zápasu, který Orli sehráli právě s Kladnem, vytěžili plný bodový zisk. Na průběhu utkání byl patrný nově zavedený styl posuzování faulů, když rozhodčí Polák rozdal po jedenácti trestech na obou stranách. Pro Kladenské to byla již druhá prohra a trenér Müller tím příliš nadšen nebyl. „Po dvou zápasech máme nula bodů, což pochopitelně není dobré. Doma proti Litvínovu jsme nehráli dobře. Ve Znojmě už kluci podali solidní výkon, ale bohužel jsme zase prohráli o jediný gól. Je to trochu i o štěstí,“ posteskl si.
foto/
≡  V posledním vzájemném utkání se více radovali Orli.

Stejná situace se přihodila týmu i minulý rok, kdy po dvou zápasech byli stále bez bodu, ale výhrou nad Libercem započali šestizápasovou šňůru výher. Letos proti Pardubicím nedokázalo Kladno využít ani jednu z patnácti přesilových her, což bylo podle trenéra Müllera rozhodující. „Hlavní rozdíl mezi oběma celky byl především v koncovce. Právě důraz Pardubických při přesilovkách rozhodl o naší těžké porážce. Přitom ve Znojmě se nám při početní výhodě celkem dařilo. Čeká nás těžký los. Jedeme do Vítkovic a na Spartu a věřím, že právě v Praze, kde se nám tradičně daří, se chytneme.“ A jeho slova se i potvrdila, když Vítkovice porazili 3:4 po prodloužení a mistrovskou Spartu rozdrtili 2:5.

V následujícím utkání přivítali kladenští hráči na svém ledě Hamé Zlín a do branky hostí umístili hned osm přesných zásahů. "Všichni hráči podali fantastický výkon. Nemohu nikoho konkrétně pochválit, protože bych ublížil druhým. O osudu zápasu rozhodly naše proměněné přesilovky v úvodní části hry," hodnotil zápas trenér Kasík. Po sérii tří výher se ale karta otočila a přišel stejný počet proher v řadě, a tak si po klání se Vsetínem mohl brankář Orct oddechnout, kladno totiž vyhrálo 2:0, i když čisté konto pro něj bylo jen jakési plus. "Nula navrch je hezká, ale jsem hlavně spokojený, že jsme po posledních zápasech vyhráli. Kéž by to vydrželo.“
V posledním domácím zápase chtěla hotující Slavia započít odsun ze spodních příček, ale kladenští hokejisté byli proti a hlavní kouč si byl významu tohoto střetnutí dobře vědom. "Bylo to pro obě strany důležité utkání a my jsme byli v první třetině hodně nervózní. Od druhé třetiny jsme se zlepšili, vypracovali jsme si za stavu 1:0 několik šancí. Důležitý byl začátek závěrečné části, kdy nás podržel brankář Orct, který chytal perfektně. Jsme rádi, že se Slavie nechytla u nás."

Sestava Kladna z posledního zápasu: Orct - Ševc, Zeman, Pavlas, Štěpánek, Trončinský, Hájek, Evan - Kalla, Patera, M. Procházka - Bílek, Gardoň, Hluchý - Havel, Kuchler, Frolík - Diviš, Čurilla, Jaroš.

Trenéři: Zdeněk Müller a Petr Kasík.