Znojmo je při chuti! Stanou se další kořistí Buldoci?

SO 7. 12. 2019
Znojemští hokejisté zažívají výtečnou část sezóny a mohutnými kroky se přibližují k vysněnému pátému místu. Před sebou však mají výzvu v podobě dvou zápasů v pouhých dvou dnech. Ten první odehrají na ledě Dornbirnu, kterému posílají vizitku s jasným vzkazem - “Zvítězili jsme již ve čtyřech zápasech v řadě!“ Natáhnou Orli sérii na pět výher? Duel startuje v neděli v 17:30.

Dornbirn se pohybuje na samotném chvostu ligové tabulky a ztráta sedmi bodů na desátou pozici nevěští v blízké budoucnosti žádný posun. Za tímto nelichotivým výsledkem stojí zejména série třinácti proher v řadě, která byla ukončena až v polovině listopadu na ledě Salzburgu. Od té doby Buldoci bodují prakticky ob jeden zápas. Na domácím ledě tak navíc získali alespoň bodík již ve čtyřech případech po sobě.

Znojmo se nachází v úplně jiném rozpoležení než jeho nedělní soupeř. Po čtyřech výhrách se vyšvihlo na šestou příčku a už jen čtyři body chybí na pátou pozici zajišťující play-off. V nabitém prosincovém programu, v němž na Orly čeká do konce roku ještě osm zápasů, tak je rozhodně o co hrát. Tým se navíc musí vypořádat jak se ztrátou kapitána Radima Matuše, tak se zraněním útočníka Michala Gaga, jenž bude chybět minimálně do konce kalendářního roku.

Oba letošní vzájemné zápasy se staly kořistí znojemských hokejistů. Ti nad rakouským rivalem zvítězili 3:1 na jeho ledě, o měsíc a půl později zvládli i odvetu na jihu Moravy a tři body brali po výhře 4:3.

Jak již bylo řečeno, Orli vyjedou mezi mantinely hned dvakrát ve dvou dnech. Po nedělním utkání s Dornbirnem se přesunou do Innsbrucku, kde se představí již v pondělí od 19:15. Během čtyřiadvaceti hodin tak poměří síly v ošidných duelech s posledním a předposledním týmem EBEL.

„Čeká nás trip na ledě outsiderů, ale přesto neočekáváme, že to bude jen o defenzívě. Hraje se stále nahoru-dolů.“

Jiří Beroun (asistent trenéra, Orli Znojmo)

Statistické okénko

• Nejproduktivnějšího hráče Orlů (Anthony Luciani, 11 + 22) a Dornbirnu (Charles William Rapuzzi, 9 + 6) od sebe dělí celých osmnáct bodů.
  • Buldoky trápí nejslabší přesilovky s využitím pouze 11,4% i nejhorší úspěšnost v oslabení, na druhou stranu jsou druhým nejméně vylučovaným týmem soutěže.
  • Dornbirn vstřelil ve 23 zápasech pouze 47 branek (z toho ve čtyřech případech neskóroval vůbec), což je nejméně v rámci celé EBEL, naopak Orli jsou se 77 přesnými trefami druzí nejaktivnější.

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:Patrick Fichtner, Kristijan Nikolić
Čároví rozhodčí:Jakob Schauer, Daniel Sparer

Sestavy z posledních zápasů

ORLI ZNOJMO:Lassila – Tansey, Sedlák, Sova, Mikliš, Bořuta, Stehlík, Jonáš – Luciani, Flick, Svoboda – Beránek, Bartoš, Mrázek – Novák, Bowles, McRae – Oščádal, Češík, Berisha.
Dornbirn Bulldogs:Järvenpää – Magnan, Ellerby, Vainonen, Subban, Schnetzer, Vonbun – Körkkö, Tamminen, Romig – Bau, Rapuzzi, Fröwis – Schwinger, Häußle, Macierzynski – Kutzer, Pöschmann, Fässler.